Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lembach - informace o obci

Lembach je malá rekreační obec nacházející se na úpatí severního masívu Voges, přibližně 15 km od městečka Wissembourg a 18 km od Bad Niederbronn. S těmito městy je zajištěno dobré železniční spojení. O něco vzdálenější jsou pak města Štrasburk a Mulhouse. Samotné město Lembach turisty příliš nenadchne, ale je skvělým výchozím bodem do okolních turisticky zajímavých lokalit, jako je třeba zámecká zřícenina Wasigenstein nebo Fleckenstein na hraničním přechodu s Německem.

Nevšedním výletem může být také exkurze k Maginotově linii, což je pevnostní systém, jež byl ve Francii vybudován mezi lety 1929 a 1940. Jde údajně o nejdokonalejší a nejmohutnější systém v historii země. Linie dostala jméno po francouzském ministru André Maginotovi, který úřadoval v letech 1929 až 1932 a prosadil mimo jiné její financování. Linie měla za úkol chránit hranice s Belgií, Lucemburskem, Německem, Švýcarskem a Itálií a také některé oblasti ostrova Korsika ve Středozemním moři. Nejsilnější opevnění se však nacházelo na hranicích s Německem a Itálií, které byly považovány za potenciální nepřátele.

Opevnění se začalo stavět po zkušenostech z první světové války, kdy strategicky rozmístěné pevnostní objekty pomohly ochránit četná území a tím se prokázal jejich velký význam. Původně se však plánovalo, že budou pevnosti mnohem honosnější, nakonec byly vybudovány ve výrazně skromnější podobě. Přesto se Maginotova linie stala vzorem pro další pevnostní systémy jak v tehdejším Československu, tak v Polsku.

U městečka Lembach se nachází také pevnost Four á Chaux, která je považována za největší turistické atrakce. Jde o jednu z velkých pevností, která se dochovala ve velmi dobrém stavu a dokonce je do současnosti plně vyzbrojena. Po celý rok je otevřena turistům a je tak možné ji navštívit. Prohlídka s průvodcem zabere téměř 2 hodiny a je opravdovým zážitkem. Návštěvníky ohromí hlavně to, jak byl celý pevnostní systém vymyšlený a jak dokázal fungovat. Okolí Lembachu je protnuto mnoha turistickými stezkami, přijdou si zde tak na své i milovníci pěší turistiky a horské cykloturistiky. Lembach je ideálním místem pro odpočinkovou a rozmanitou dovolenou.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie