Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Bresse - informace o obci

La Bresse, malá horská vesnička leží ve výšce 636 až 1363 metrů nad mořem, v samotném centru regionu Alsasko. Najdeme ji asi 53 km západně od městečka Colmar a 55 km východně od Epinalu. Z těchto měst je do La Bresse zajištěno kvalitní dopravní spojení, přijet můžete vlakem i autobusem. Dnes zde žije kolem 5100 obyvatel, jejichž zdrojem obživy je z převážné části turistický ruch.

Kolem La Bresse se zvedají mohutné kopce porostlé loukami a lesy. Místo je tak ideální pro pěší turistiku i zimní sporty, v každém ročním období má návštěvníkům co nabídnout. V oblasti se střídají různorodé krajiny a otevírají se překrásná panoramata. Nádherný výhled se naskýtá například z kopců přes Route des Cretes, jako je Vogesenmassiv, Elsassebene a Schwarzwald. Zdejší podnebí a vzduch působí doslova blahodárně a má léčivé účinky.

V létě je možné se kromě pěší turistiky věnovat horolezectví, paraglidingu, rybaření nebo cykloturistice na horském kole. O zábavu se postará letní sáňkařská dráha, minigolf, tenisové kurty, bowling, petangue či možnost lukostřelby.

V obci je návštěvníkům k dispozici vše, co potřebují ke strávení pohodové dovolené. Najdou zde obchody s potravinami a dalším zbožím, restaurace, diskotéku, kino a spoustu pamětihodností. Sportovně založené jedince jistě potěší krytý bazén se saunou a fitness centrem. Z La Bresse se podnikají také četné exkurze do okolí, které je doslova poseto mnoha jezery.

Na milovníky zimních sportů zde čeká lyžařský areál La Bresse-Hohneck s celkem 36 sjezdovkami a sněhovým parkem. O přepravu lyžařů se stará 7 sedačkových lanovek a 27 vleků. Začátečníci se mohou přihlásit do lyžařské školy, kde se mohou naučit jak alpskému tak i norskému lyžování. Pro milovníky klasického lyžování je připraveno více než 50 km upravovaných běžeckých tratí. Upravovány jsou také zimní turistické značené stezky v délce 40 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie