Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Haguenau - informace o městě

Na samotném východě Francie se v blízkosti hranic s Německem rozkládá město Haguenau, které je čtvrtým největším městem v regionu Alsasko. Bylo založeno již ve 12. století, proto dnes návštěvníkům nabízí nejen dostatek památek, ale i zajímavou historii a kulturní život. V Hagenau v současnosti žije okolo 36 tisíc obyvatel.

Hagenau bylo založeno štaufskou dynastií, která zde nechala vystavět císařskou falc, jež se stala oblíbeným místem pobytu císaře Barbarossy. Dnes na místě tehdejší falce stojí jezuitská kolej. Hagenau obdrželo v roce 1164 městská práva, roku 1260 se pak stalo říšským městem a hlavním městem spolku Dekapolis, který sdružoval deset alsaských měst (i německých). V první polovině 20. století žilo město především z provozu prádelen a obchodu s chmelem. Doposud je Haguenau centrem výroby alsaského piva. Během druhé světové války zažilo Hagenau nálet amerických bombardérů.

Město se může pochlubit několika jedinečnými památkami. Nejvýznamnější stavbou Haguenau je farní románský kostel Saint-Georges z 12. století. Tuto trojlodní baziliku zdobí osmiboká věž z roku 1523, v níž jsou zavěšeny dva nejstarší alsaské zvony - oba pocházejí z roku 1268. Chór kostela byl vysvěcen roku 1283 a opěrné pilíře u vchodu bývaly v minulosti ozdobeny velkými sochami, které dnes naleznete v místním muzeu.

Mezi další obdivuhodné stavby Haguenau patří bývalé fojtství Ancienne Chancellerie z roku 1486, v němž dnes sídlí Alsaské muzeum (Musée Alsacien). Z konce 15. století pochází budova bývalé celnice Ancienne Douane a zajímavá je rovněž budova nemocnice pocházející z počátku 16. století. Při návštěvě města vás jistě upoutají také dochované městské hradby. Rozhodně se vyplatí se vydat na průzkum okolí Hagenau. Severně od města se rozkládá rozlehlý les Forêr de Haguenau, v němž je ukryta kaple Saint-Arbogast, zasvěcená prvnímu štrasburskému biskupovi. Východně od Haguenau leží obec Schirrhein, v níž se každoročně v červenci koná slavnost Kôhlerfest, první týden v září pak ještě slavnosti chmele nazývané Hopfenfest.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie