Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tholy - informace o obci

Tholy je horská vesnička situovaná v nadmořské výšce 528 až 900 metrů. Asi 10 km odtud se nachází městečko Gerardmer, dále pak Mulhouse a Štrasburk. Tholy je ideálním místem, kde strávit pohodovou odpočinkovou dovolenou. V obci samotné se nachází několik obchodů, řeznictví, pekařství a lékárna. Najdete zde několik ubytovacích i stravovacích zařízení. Krásná okolní kopcovitá krajina je vhodná pro pěší turistiku i cykloturistiku, je totiž protkána množstvím značených stezek. Na jezerech v okolí se můžete na základě povolení věnovat rybaření.

Pokud máte zájem o sport a zábavu, navštivte městečko Gerardmer. Středisko je přitažlivé v každém ročním období, funguje jak pro letní rekreační pobyty, tak i pro zimní sportovní soustředění.

V zimě si můžete užívat lyžování a snowboardingu v místním lyžařském areálu. K dispozici je celkem 20 přepravních zařízení, z toho 12 vleků. Celkově areál nabízí 40 km lyžařských sjezdovek nejrůznějších délek a náročností. Na své si zde tak přijde opravdu každý. Součástí střediska je také sněhový park a lyžařská škola pro děti i dospělé. Pro milovníky běžek je zde připraveno kolem 30 km běžeckých stezek, pro pěší turisty zase 50 km zimních značených cest. Zájemci si mohou vyzkoušet sáňkařskou dráhu nebo si zajít zabruslit do bruslařské haly. Mezi další významná lyžařská střediska patří nedaleký La Bresse – Hohneck.

Léto je ideální pro provozování velkého množství sportů, nudit se zde proto rozhodně nebudete. Oblast je protkána více než 350 km značených turistických stezek, najdou se zde i cesty pro túry na horském kole. Skvělé podmínky zde najdou také vyznavači horolezectví, plachtění, paraglidingu, pádlování nebo rybaření. O zábavu se postará místní akvapark, tenisové hřiště, golfové hřiště, minigolf, petangue, bowling či paintball. Zdejší lázně se zaměřují hlavně na léčbu dýchacích cest. Gerardmer návštěvníkům poskytuje nepřeberné množství sportovních a relaxačních aktivit, ze kterých si každý vybere to pravé.

Městečko Gerardmer je poměrně dobře vybaveno a turisté zde najdou vše, na co si vzpomenou. Jsou zde obchody s potravinami, suvenýry a nejrůznějším zbožím, restaurace, diskotéky i kino. V centru je situován krytý bazén s fitness centrem a saunou. Najde se zde však i celá řada kulturního vyžití, přístupná jsou muzea, divadlo a množství pamětihodností.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie