Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kaysersberg - informace o městě

Krásné středověké hrázděné město Kaysersberg se rozkládá na ploše 8 280 km čtverečních v samotném srdci Alsaska. Ve městě, které je známé jako rodiště nositele Nobelovy ceny za mír Alberta Schweitzera, dnes žije 2815 obyvatel.

Městečko se nachází na úpatí masívu Vogese a mezi jeho hlavní a nejpřitažlivější památky patří císařský zámek, mohutný hrad s vyhlídkou a opevněným mostem, stará radnice nebo kostel Ste-Croix s křídlovým oltářem. Pravidelně se zde v prosinci konají vyhlášené vánoční trhy, které lákají zvědavce z širokého okolí. Na kulturně založené návštěvníky zde čeká i řada muzeí s nejrůznějším zaměřením.

V okolí se rozkládá nádherná kopcovitá krajina, která je lákavou výzvou jak pro pěší turisty, tak i pro horské cykloturisty. Kaysersberg je skvělým místem, kde se dá uniknout všednosti. Různorodá krajina nabízí spoustu možností turistického vyžití. V okolí obce je možné si zahrát tenis, zaplavat si v krytém bazénu nebo si zahrát golf na 18 jamkovém hřišti. Milovníci rybaření si musí pro rybolov obstarat speciální povolení.

Jelikož je Kaysersberg vyhlášeným vinařským městem, najdete zde téměř na každém rohu vinné sklípky s možností degustace vín zdarma. V údolí Kaysersbergu se v nadmořské výšce 200 až 450 metrů rozprostírají na ploše 27 hektarů vinice patřící starému a uznávanému vinařství Domaine Weinbach, které bylo založeno již v roce 1612 kapucínskými mnichy. Posledních 107 let je ve vlastnictví rodiny Fallerových.

Díky slunečnému podnebí a částečně kontinentálnímu klimatu se zde daří pěstovat ty nejlepší hrozny a produkovat nejkvalitnější víno. Teplý podzim totiž umožňuje pomalé vyzrávání hroznů, různorodost zdejšího geografického podloží navíc umožňuje vinařům pěstovat unikátní odrůdy vín v jejich nejjemnějších formách. Etikety z místních vín jsou považovány za skutečné kaligrafické umění a stávají se ceněnou součástí sbírek milovníků vín.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie