Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Westhoffen - informace o obci

Westhoffen je malá a příjemná vesnička rozkládající se na březích potoka Westerbach a je ze všech stran obklopena lesem. Ve vesničce dnes žije kolem 1600 obyvatel, kteří se živí hlavně turistickým ruchem a zemědělstvím. Asi 67 km odtud leží městečko Colmar, ještě o něco dále pak Mulhouse. Přestože je vesnička poměrně malá, oplývá velkým historickým bohatstvím a najdeme v ní četné památky.

Nachází se zde například Merovingský hřbitov, kde jsou uloženi příslušníci francouzského královského rodu. Dále se zde dochovalo opevnění z přelomu 13. a 14. století, zbyly také 4 věže a vnější hradby. Věž pojmenovaná Staedtelgloeckelturm byla i se svou zvonicí přestavěna ve 14. století. Vesnička Westhoffen je známá také svými překrásnými kostely.

V obci jsou návštěvníkům k dispozici veškeré služby, nachází se zde několik obchodů s nejrůznějším zbožím, ubytovací i stravovací zařízení. V okolí se nachází mnoho turisticky přitažlivých míst, která stojí za to navštívit, například Alsaský vinný okruh. Dále jsou zde možnosti rybaření, pěší turistiky, horské cykloturistiky a tenisu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie