Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bazas - informace o městě

Bazas je půvabné malé historické městečko, nacházející se v údolí Beuve na jihozápadu Francie. Žije zde necelých 5 tisíc obyvatel.

Bazas zdobí především jeho náměstí a majestátní gotická katedrála. Pochází z 13. století a je zapsána na seznam chráněných památek UNESCO. Dochovaly se i části středověkých hradeb, které město chránily od 15. století.

I v okolí Bazasu můžete spatřit spoustu pamětihodností. Navštívit můžete například zámky Chateau de Roquetaillade, Chateau de Villandraut , nebo Chateau de Fargues. Zhruba 60 km od Bazasu pak leží další historický klenot Akvitánie, slavné město Bordeaux.

V letních měsících si zde můžete náležitě užívat vodních sportů a to nejenom na pobřeží nedalekého Atlantiku, ale také u nádherného jezera Prade.

Na své si mohou přijít i milovníci vína a cyklistiky. Celý region Akvitánie, a tedy i zdejší oblast, se vyznačuje nádhernou, mírně zvlněnou krajinou a velkým množstvím vinic, na nichž se pěstují světoznámé značky vín.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie