Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gavaudun - informace o obci

Malá vesnice Gavaudun se nachází v regionu Akvitánie. Vesničku najdete na jihu Perigords asi 65 km od Sarlat, 55 km od Agen a 50 km od Bergerac. Gavaudun leží v srdci malebného údolí Gavaudun. Oblast je známá svou gastronomií.

Od Périgordu, oblasti ležící na sever od řeky Dordogne, až po Baskicko na španělských hranicích se jihozápadní Francie pyšní jedněmi z nejlepších kulinářských dovedností, jaké může Francie nabídnout. Mezi gastronomické pochoutky, kterými je oblast Gavaudun známá, patří kachny, lanýži, husí játra a vína Cahor, Bergeras a Montbasillac.

Gavaudun je známý také díky nauce o jeskyních. V Gavaudun se koná množství exkurzí, při kterých můžete navštívit celý sled zámků. V Gavaudun se nachází řada pamětihodností, které stojí za vidění. Obci dominuje zámek z 11. století s Bergfried.

V Gavaudun se návštěvníci mohou věnovat řadě sportovních aktivit. V létě se v Gavaudun můžete koupat v bazénu, hrát tenis, rajtovat, rybařit, hrát stolní tenis či petanku nebo jezdit na kánoích. V okolí Gavaudun se nachází množství turistických stezek a cest pro túry na horském kole.

Zajímavost
Lanýže a husí játra jsou božskou dvojicí labužnického požitku, které se skutečně nic nevyrovná. Nevypočitatelné a záhadné lanýže, odolávající všem pokusům o jejich pěstování, musí v jejich podzemních úkrytech mezi kořeny jen určitého druhu dubů vyčenichat k tomu speciálně vycvičení vepři nebo psi. Psi umí vyčenichat lanýže pod zemí a jsou vycvičeni tak, aby svého pána přivedli až k plodnicím této vzácné houby.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie