Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vieux-Boucau - informace o obci

Vieux-Boucau je proslulé rušné letovisko, mající nadmořskou výšku pouze 4 m. Vieux-Boucau leží 16 km severně od Hossegor, 19 km od Capbreton, 36 km od Bayonne. Živé středisko Vieux - Boucau má přibližně 1 400 obyvatel.

V Vieux-Boucau se konají folklórní večery a je zde muzeum a jsou zde k dispozici veškeré služby včetně půjčovny horských kol a dětské hřiště. Zajímavé je v Vieux - Boucau také vnitrozemské jezero o rozloze 60 ha. Vieux - Boucau je také oblíbené pro jeho cyklistické cesty a cesty pro túry na horském kole v okolí Vieux - Boucau.

Zejména v létě návštěvníci Vieux - Boucau ocení písečné pláže, možnost plachtění, nabídku kánoí, tenis, golfové hřiště, minigolf, možnost rajtování a rybaření. Nejbližší pláže jsou u Vieux-Boucau, Soustons a Messanges. Na těchto plážích se tvoří stejně dobré vlny jako v Mecce evropského surfingu - Hossegoru. Není však problém zajet přímo do Hossegoru, Biarritz, nebo do Hendaye, nad španělské hranice.

Vítr od Atlantiku neustále bičuje Stříbrné pobřeží a přesypává tuny písku na jeho nekonečných plážích. Drobná zrnka neúnavně posunuje stále hlouběji do vnitrozemí, kde je seskupuje v návěje a impozantní duny. Rovinatou Akvitánskou pánev tak zvolna mění v polopoušť. Písčitá půda se navíc každou zimu proměňovala v bažiny, protože v podloží písků leží téměř nepropustné vrstvy, které zadržovaly poloslanou vodu z jezer. Proto i název zdejšího kraje – Landes - francouzsky bažiny. Duny také ovlivňovaly vodní toky, a kde je zcela přehradily, vznikla jezera. Pohyblivé písky vytrvale přesunovaly i ústí řeky Adour – z Capbretonu k Vieux-Boucau a zpět.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie