Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

St Jean de Luz - informace o městě

Rybářský přístav St Jean de Luz patří k typickým baskickým městům. Toto malé historické město leží přímo u moře, asi 13 km severně od l'Espagne a 203 km jižně od Bordeaux. Skvělá poloha St Jean de Luz zaručuje pěkný výhled. St Jean de Luz je odděleno řekou a mostem od Ciboure.

Proslulé kouzelné letovisko St Jean de Luz má asi 14 tisíc obyvatel. Je to město plné kulturních, lázeňských i sportovních možností. Letovisko má diskotéku, noční klub, kasino, muzeum a kino. Pořádají se zde folklórní večery, koncerty a večerní zábavy. St Jean de Luz nabízí také zajímavé pamětihodnosti, dále solárium, léčebné kúry, masáže a thalassoterapii.

V St Jean de Luz jsou písečné pláže a nabízí se zde široké možnosti provozování vodních sportů. Najdete zde také malou rodinnou pláž Socoa, bodyboard, surfování, bazén, sportovní přístav, plachtění, potápění, vodní lyžování, kánoe, tenis, squash, golf a možnost rybaření. V St Jean de Luz je také fitnessparcour. Toto středisko je vhodné i pro milovníky pěší turistiky a cykloturistiky. V okolí St Jean de Luz je množství turistických cest a možnost horské turistiky. V místě funguje půjčovna kol a horských kol.

Baskicko se rozkládá na hranicích mezi Francií a Španělskem. Baskům se podařilo uchovat si svou odlišnou identitu více než kterékoliv jiné etnické skupině v Evropě a jejich jazyk – euskara - je zcela odlišný od jakéhokoliv evropského jazyka. Původ těchto pozoruhodných lidí a jejich jazyka je nejasný.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie