Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pauillac - informace o městě

Pauillac se nachází v regionu Aquitaine, který je známý rozmanitou přírodou, písčitými plážemi a především produkcí vína světoznámých značek. Pauillac leží v centru vinařské oblasti Medoc, v jehož okolí se nachází množství vinných zámků.

Město Pauillac je největší v Médocu. Pauillac je ideálním výchozím místem pro exkurze do vinařských oblastí a měl by ho navštívit každý milovník vína. Její stará přístavní hráz se změnila v přístaviště plachetnic; otevřelo se zde několik nových restaurací a jsou zde k dispozici veškeré služby.

Štěrkové pahorky Pauillacu, neboli croupes Médocu, jsou nejpodobnější tomu, co bychom mohli nazvat kopcem. Nejvyšší část s Ch1iteau Mouton Rothschild a Pontet-Canet na jeho temeni dosahuje výše 30 m. V této přímořské oblasti je to docela úspěch, protože tady se už pouhá vyvýšenina považuje za rozhlednu. Pauillac leží v nadmořské výšce pouhých 10 m n. m.

Žádný návštěvník Pauillacu by si neměl nechat ujít návštěvu malého muzea uměleckých předmětů, vztahujících se k vínu – starožitného skla, obrazů, goblénů, stejně jako velmi pěkných „chais“, díky nimž je Ch1iteau Mouton Rothschi1d hojně navštěvovanou turistickou atrakcí Médocu.

V regionu, který produkuje nejlepší vína na světě a kde je téměř 4 tisíce druhů vín pojmenovaných po jednotlivých vinicích (nebo zámcích – chateaux), má Médoc lví podíl na většině znamenitých produktů.

Médoc, málo slibná bažinatá oblast na severozápad od Bordeaux, byla vysušena a osázena až v 18. století, ale velmi brzy si vybudovala skvělou pověst, kterou již nikdy neztratila. Když byla v roce 1855 klasifikována vína v oblasti Gironde, všech 62 klasifikací „cru“ (nejvyšší) bylo z oblasti Médoc.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie