Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Périgueux - informace o městě

Périgueux je město s přibližně 33 tisíci obyvateli ležící v jihozápadní Francii, v kraji zvaném Périgord v departementu Dordogne. Regionální správní středisko Périgueux, ležící v ohybu řeky Isle, je dobrou výchozí základnou pro výpravy po této oblasti. Přestože je Périgueux hlavním městem regionu, zůstává městem tichým, jež má turistům co nabídnout ze své historie a výborné kuchyně.

Lanýže a husí játra jsou božskou dvojicí labužnického požitku v Périgordu, které se skutečně nic nevyrovná. Nevypočitatelné a záhadné lanýže, odolávající všem pokusům o jejich pěstování, musí v jejich podzemních úkrytech mezi kořeny jen určitého druhu dubů vyčenichat k tomu speciálně vycvičení vepři nebo psi. Jejich jedinečná vůně není jen znamenitá, ale také velmi pronikavá. Prodávají se na speciálních trzích, jako jsou například trhy zde v Périgueux anebo Sarlatu. Cena za půl kila lanýžů může vyšplhat až na 215 euro. Dají se však také koupit v konzervě.

Je to příjemné, pohledné, na francouzské poměry čisté a mile konzervativní město. V míře náležité pozornosti turistů je však neprávem opomíjeno. Škoda, jistě nejen proto, že zde už delší dobu ke kulturnímu obrazu města nedomyslitelně patří setkání historiků umění i literatury, archeologů a v nedávné době i ekologů a geografů. Poslední zářijový víkend se ve zdejší moderní městské knihovně setkávají, aby se věnovali tématice, která nějakým způsobem souvisí s oborem kastelogie. V kraji, kde se vyskytuje (většinou obývaný) hrad či zámek téměř na každém čtverečním kilometru, tomu ani jinak nemůže být.

Městu vévodí exotické kopule a věžičky katedrály St.-Front, největší katedrály jihozápadní Francie. Tato katedrála, původně postavená ve 12. století, byla v 19. století zrestaurována architektem Paulem Abadie, kterému později posloužila jako inspirace pro baziliku Sacré-Coeur v Paříži. Její pozoruhodné střechy nabízejí skvělý pohled na staré město se spletí dlážděných uliček a skrytými nádvořími.

Další nádherný výhled na střechy města, včetně pozůstatků na střechy města, včetně pozůstatků galského amfiteátru a chrámu, je z věže Tour Mataguerre, která je součástí středověkých hradeb. Za návštěvu určitě stojí nově otevřené Galsko-římské muzeum, ve kterém si návštěvníci mohou prohlédnout vykopávky z římského domu Vesunna se vzácnými nástěnnými malbami.

Sotva čtyřicet metrů od kostela sv. Štěpána z 11. století nahoru po ulici de l'ancien Evêché, najdete park. Pořádně si ho projděte a prohlídněte. Budete totiž relaxovat a sbírat sílu na místě, kde byly položeny starověké základy římského divadla. To dnes našlo svůj nový život jako městský park.

Tipy na výlety
V okolí města můžeme jmenovat několik turistických zajímavostí, jako například cesty přes Francii do Santiago de Compostela a prehistorické lokality a jeskynní malby v údolí Vézère (asi 38 km).

Poutě do Santiago de Compostela ve Španělsku vedly přes Francii a to čtyřmi hlavními trasami. Na jednotlivých trasách se nachází množství historických památek. Na seznam UNESCO byly cesty přes Francii do Santiago de Compostela zapsány roku 1998.

Údolí Vézère je zajímavé z pohledu studia etnologie a antropologie. Nachází se zde téměř 150 prehistorických lokalit a 25 jeskyní s malbami z doby Paleolitu. Na malbách je vyobrazen lov zvěře s důrazem na barvy a detaily. Na seznam UNESCO byly prehistorické lokality a jeskynní malby v údolí Vézère zapsány roku 1979.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie