Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Capbreton - informace o městě

Capbreton je malé město s 6700 obyvateli, ležící na pobřeží Atlantiku v jihozápadní části Francie, těsně u hranic se Španělskem. První písemná zmínka o něm, nalezená v archivu města Bayonne, se dochovala z druhé poloviny 12. století.

V současné době je Capbreton destinací populární zejména u surfařů, kteří sem přijíždějí za vlnami Atlantiku.

Z České republiky sem zabrousí nejčastěji motorkáři při svých toulkách Francií, kteří hledají individuální ubytování. Zdejší oblast je ale také vhodná i pro rodinnou rekreaci.

V Capbretonu je turisty nejvíce vyhledávaný jeho přístav, který nabízí nádherný panoramatický výhled na oceán. Město bylo odjakživa spojeno s lovem ryb a velryb, které se prohánějí v Atlantiku. Dnes je rybolov soustředěný zejména na tresku obecnou.

Nutno říci, že Capbreton je bohužel nechvalně pověstný také útoky Baskické separatistické organizace ETA. V prosinci 2007 svět obletěla svět zpráva o střelbě na dva tajné agenty španělské policie za bílého dne přímo v ulicích města. Jeden z nich zemřel a stal se tak první obětí po tehdejším patnáctiměsíčním příměří.

Kromě vodních sportů a cyklistiky je díky Pyrenejskému pohoří oblast Capbretonu vhodná i pro vysokohorskou turistiku a horolezectví. V Capbreton nechybí ani kino, diskotéky, rybářské muzeum a kasino.

Okouzlující krajina přímo vybízí k relaxačním procházkám, ale stejně tak vás určitě uspokojí i výlety do okolních měst, například 30 km vzdáleného luxusního letoviska Biarritz, nebo odvěkého rivala Capbretonu, zejména co se týče rybolovu, města Bayonne.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie