Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Bastide Clairence - informace o obci

La Bastide Clairence patří k nejkrásnějším vesničkám v Akvitánii, v jihozápadní části Francie. Pochází ze 14. století, v roce 2012 oslaví své 700. výročí od svého založení.

Dokázala i stále uchovat svůj historický ráz. Dodnes ji zdobí původní typické středověké městské domy. Není divu, že se zde každoročně odehrává spousta akcí, středověkých slavností a festivalů, například ručních řemesel a umění vůbec.

Byť má La Bastide Clairence pouze necelých 1000 obyvatel, patří ke kulturním centrům Baskicka.
Díky tomu, že leží ve výšce 30 m n.m. nabízí krásný výhled na okolní přírodu. A že se je čím pyšnit. Krajina v okolí La Bastide Clairence je podobně jako celý region Akvitánie pověstná dlouhými plážemi, rozlehlými vinicemi a smaragdově zelenými borovicovými lesy.

La Bastide Clairence udržuje rovněž tradici rukodělných prací, ať už jde o sochařství, hrnčířství či tkaní.

Najdete zde ale i možnosti sportovně vyžití, konkrétně spoustu cyklostezek, jak j ve Francii obvyklé.

Tip na výlet:
Pokud sem zavítáte, určitě byste si neměli nechat ujít výlet do opatství v Belloc. Málokdo se vyhne zamyšlení nad osudy tisíců poutníků, kteří po více než stovky let šlapali stejnou cestou jako půjdete vy. A až zde budete, ochutnejte i místní specialitu - sýr vyrobený z mléka zdejšími mnichy přímo v proslulém Belloc Abbey!

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie