Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

L'Ile d'Oléron

L'Ile d'Oléron

L'Ile d'Oléron se nachází na ostrově Oléron při západním pobřeží Francie, v regionu Poitou - Charentes. Ostrov je autem dosažitelný 3 km viaduktem. Více než tři kilometry dlouhý most spojuje francouzský ostrov Oléron s pevninou. Je znám pro své mírné atlantické klima a téměř nekonečné pískové pláže. Na pobřeží dlouhém 80 kilometrů, lemovaném lesy je kolem dvaceti pláží.

Letovisko je vzdáleno asi 40 km od Rochefort, 65 km od La Rochelle a 40 km od Royan. L'Ile d'Oléron nabízí návštěvníkům možnost koupání a řadu vodních i jiných sportovních aktivit. L'Ile d'Oléron je ideálním místem pro milovníky sportu a hodí se pro aktivní rodinnou dovolenou.

Oléron je znám jako zářící ostrov plný slunečního svitu. Navíc Golfský proud vytváří příjemné klima s téměř středomořskou vegetací. Rostou zde palmy, kaktusy, tamarišky, oleandry a fíkovníky. Oléron je také ústřicovým ostrovem Evropy. Marennes d´Oléron, jak se místním mořským živočichům říká, jsou ve Francii nejoblíbenější ústřicí. Ale najde se zde i mnoho jiných plodů moře: korýši a nejlepší mořské ryby - platýz, kambala, cípal a rejnok.

Z přibližně dvanácti ostrovních městeček a vesnic je nejvýznamnější Le Chateau-d´Oléron, jehož hradby se vypínají přímo z moře. Další vesnice - Saint-Georges-d´Oléron přišla k prosperitě díky soli a vínu. Zachovala si svůj šarm díky tradiční ostrovní architektuře a hlavně románskému kostelu Saint-Georges-Cheray. Přístav Le port du Douhet, odkud kdysi vyjížděly obchodní lodě s nákladem soli, je dnes sportovním přístavem. V srdci ostrova se nachází Saint-Denis-d´Oléron, jež je hlavním městem a oplývá řadou památek.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie