Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rouffignac

Rouffignac

Malá, ale velmi významná vesnice Rouffignac je situována ve středu Francie, na severovýchodě regionu Poitou-Charentes. Leží na nejvyšším bodě pozoruhodné oblasti, v blízkosti Le Bugue a Les Eyzies-de-Tayac. Rouffignac se nachází v nadmořské výšce 300 m, 37 km od Sarlat, 20 km od Trémolat a 28 km od Beynac.

V Rouffignac jsou k dispozici veškeré služby, je zde i řada pamětihodností. V Rouffignac se návštěvníci mohou mimo jiné věnovat hraní tenisu, mají možnost zaplavat si v bazénu či udělat si výlet k jezeru, vzdálenému 6 km.

Jeskyně v Rouffignacu na severu jsou známé již od 15. století. Téměř 8 kilometrů jeskyní a štol je v dnešní době možné projet elektrickým vláčkem a spatřit tak kresby kozorožců, nosorožců, mamutů a zápasících jelenů. Tyto malby byly objeveny až v 16. století.

Některé z těchto jeskynních maleb byly objeveny již dřívějšími generacemi – například právě v Rouffignacu byly objeveny na stěně jeskyně stopy nápisů už z 16. století, ale v té době nikdo nevěřil, že by mohly být tak staré. První vědecké vykopávky začaly v polovině 19. století a odkryly důkazy života starého desítky tisíců let, s celými obdobími prehistorie: Mousteriané, Magdaleniané a další pravěké kultury byly pojmenovány podle zdejších nálezů.

První kosterní pozůstatky člověka kromaňonského byly nalezeny v roce 1868 při vykopávkách kvůli nové železnici v Cro-Magnonu. Prehistorie je předmětem vášnivého zájmu místních obyvatel. Zemědělci se na svých polích poohlížejí po opracovaných pazourcích a malá vesnická muzea vystavují místní nálezy.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie