Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Rochelle

La Rochelle

Přístav La Rochelle je jeden z nejúžasnějších přístavů podél atlantského pobřeží. Se svým půvabným starobylým přístavem a středověkými ulicemi s neopakovatelnou atmosférou, proslavený A. Dumasem a jeho mušketýry je La Rochelle jedním z nejzachovalejších přístavů.

Město, ze kterého cítíte moře a vůni svobody i opojných dálek, je přístavní město v západní Francii na pobřeží Atlantického oceánu v Biskajském zálivu. Je hlavním městem departmentu Charente-Maritime. Přístav je přirozeně chráněn bariérou ostrovů Ré, Orleon, Aix a Madame. S ostrovem Ré je město spojeno od 19. května 1988 nejdelším mostem ve Francii.

Ve starověku byla oblast La Rochelle součástí Galie. Římané poté tuto oblast obsadili a začali zde produkovat sůl a víno, jež následně rozváželi po celé říši. Z této doby se dochovaly římské domy a nádrže na výrobu soli odpařováním mořské vody.

Vstup do přístavu je stále střežen dvěma věžemi ze 14. století. Kdysi mezi nimi býval natažen mohutný řetěz, který měl chránit přístav v noci a v době války. Třetí věž sloužila původně jako maják. Chcete-li se pokochat dobrým výhledem na město, můžete vystoupat až nahoru na tuto věž.

Pěší Staré Město se datuje do 18. století a je plné bílých městských domů v přístavu a stylových vkusných obchodních oblastí s muzei a kavárnami. V centru Starého města stojí radnice s renesanční fasádou, kde je soška jejího stavitele Jindřicha IV. Co určitě stojí za povšimnutí je orloj ze 14. století, což je vlastně gotická brána do města.

Toto v dnešní době největší jachtařské centrum v západní Francii je elegantním a rušným prázdninovým místem s hučícími restauracemi a kavárnami. Každým rokem v červenci se zde koná největší festival populární hudby ve Francii – Francofolies. La Rochelle se dnes těší přízni turistů, sportovců a mnoha dalších, protože má co nabídnout, mořské plody, dýchající historii a nedaleké ostrovy Ré a Oléron.

Jen kousek od pobřeží La Rochelle leží ostrov Ré spojený s pevninou 3,5 km dlouhým silničním mostem. Tento poklidný ostrov, plný solných bažin, vinic a mělkých lagun, je útočištěm všech možných druhů ptactva, včetně kolih, čírek a hus.

Tipy na výlety
Můžete se jen toulat městem La Rochelle a navštívit starý přístav, uličky s arkádami, prohlédnout si orloj, katedrálu námořní muzeum nebo akvárium L´Aquarium de la Rochelle, kde můžete vidět více jak 10 tisíc živočichů mořských a světových oceánů.

Můžete podnikat výlety do měst Bordeaux, Rochefort, Cognac, do vinařské oblasti Médoc, na poloostrov Cap Ferret, k vodní nádrži Arcachon, na písečnou dunu Pyla, na ostrovy d´Oléron, de Ré a d´Aix a můžete také navštívit pevnost Boyard. Za pozornost stojí návštěva ZOO v Palmyre, kde uvidíte 1 600 zvířat na 14 hektarech krásného parku.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie