Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Saujon

Saujon

Malé lázeňské město Saujon se nachází na západě Francie, v regionu Poitou - Charentes. Městečko najdete 70 km od La Rochelle a 130 km od Bordeaux. Saujon je kouzelná obec se specifickou atmosférou, která je známá zejména konáním různých trhů každý měsíc, v sezóně pak denní trh s regionálními specialitami.

Asi 11 km od obce je písečná pláž, v sézoně zde funguje kyvadlová doprava člunem. V létě Saujon nabízí návštěvníkům řadu sportovních aktivit. Veškeré služby jsou k dispozici v místě, je zde kino a krytý bazén. Návštěvníci mohou využít bazén, aguapark, možnost plachtění, jízdu na kánoích, tenis či rybaření. V okolí Saujon je řada turistických stezek a cest pro túry na horském kole.

Tipy na výlety
Jižní část francouzského atlantského pobřeží je zjevením – najdete zde jednu ohromnou pláž rozkládající se od špičky poloostrova Gironde až ke španělským hranicím s oslňujícím světlem a bílými vlnami, která si vysloužila poetické jméno Côte d´Argent neboli Stříbrné pobřeží. Pro rekreanty hledající písek a moře (a obzvláště pro surfaře) je to skutečný ráj. Díky plážím, písečným dunám a obrovským jezerům, občasným malým letoviskům a rybářským přístavům je toto pobřeží vynikajícím místem pro rodinnou dovolenou.

Ve vnitrozemí se rozkládá obrovská zalesněná plocha Les Landes, největšího evropského borového lesa, uměle vysázeného v 19. Století, aby se zabránilo šíření pohyblivých pobřežních písků. Dnes je poklidné zelené útočiště poseté malými venkovskými usedlostmi a přírodními rezervacemi.

Na sever od ohromného ústí Gironde leží letovisko La Rochelle, starobylý přístav, ve kterém najdete více jachet než kdekoliv jinde na pobřeží. Metropole Bordeaux, která byla vždy významným přístavem, se pyšní pohostinným centrem města z 18. století, skvělými muzei a restauracemi a samozřejmě světově proslulými víny.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie