Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vaux Sur Mer

Vaux Sur Mer

Malá kouzelná vesnice Vaux Sur Mer se nachází na západě Francie, v regionu Poitou - Charentes. Vaux Sur Mer najdeme 43 km jižně od Rochefort, 43 km západně od Saintes. Vaux Sur Mer je známé zejména díky konání sezónních trhů se zemědělskými a mořskými produkty.

Zdejší oblast má kuchyni, která nezapře blízkost moře ani vliv jižního souseda. Ke klasickým pokrmům patří slepice v nejrůznější úpravě a rovněž paella – směs rýže, krevet, langust, oliv, kuřecího masa a hrášku. Běžným jídlem jsou kachny a husy, husí sádlo, koroptve i drobní ptáci (hrdličky, drozdi, strnadi) a samozřejmě mořské ryby. Najdete zde i ostřejší jídla, chilli papriky či slané ryby. Pěstuje se víno „bordeaux“, jehož destiláty se užívají i při vaření. Ze sýrů převažují kozí. Typickým alkoholem je armagnac.

Vaux Sur Mer je skvělým místem pro rodinnou dovolenou. Veškeré služby jsou k dispozici v místě včetně půjčovny horských kol. Nachází se zde řada pamětihodností. Za vidění stojí mimo jiné pozoruhodný zámek Chemin des Douaniers, mezi mořem a duby, naproti majáku Cordouban.

Aktivní pobyt na břehu moře si mohou příznivci moře i adrenalinových zážitků užít všech aktivit spojených s mořským pobřežím – plachtění, surfování, potápění i jízdu na plážovém prkně. Návštěvníci Vaux Sur Mer mohou využít písečnou pláž a řadu sportovních aktivit. V létě se ve Vaux Sur Mer můžete věnovat plachtění (je zde i škola plachtění) a kánoím. Přibližně 15 km od střediska v Maine Gaudin mohou návštěvníci využít tenisové kurty, golfové hřiště či možnost rajtování. V okolí Vaux Sur Mer je množství turistických a cyklistických stezek a cest pro túry na horském kole.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie