Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bagnac-sur-Célé

Bagnac-sur-Célé

Vesnice Bagnac-sur-Célé se nachází v regionu Midi - Pyrénées na jihu Francie. Rušná obec s asi 1 700 obyvateli leží na břehu řeky, vzdálená od Figeac 14 km, od Decazeville 17 km a 48 km od Aurillac. Bagnac nabízí návštěvníkům různé kulturní i sportovní možnosti. Na své si zde přijdou zejména milovníci pěší turistiky a jízdy na horském kole. Místo se hodí pro klidnější rodinnou dovolenou.

V obci jsou k dispozici veškeré služby včetně obchodů, restaurace a baru. Blízkost řeky poskytuje návštěvníkům možnost sportovního vyžití na kánoích, při raftingu, případně při rybaření. V okolí se nachází řada turistických stezek a cest pro túry na horském kole.

Pyreneje jsou domovem více než 400 druhů rostlin, z nichž 160, jako například máčku pyrenejskou různé druhů lilií a drobné fialové krokusy nenajdete nikde jinde. Tato rozmanitá květena poskytuje útočiště jedinečným motýlům, jako jsou například gavarnie modrý a gavarnie prsténkový.

Na horních horských svazích se poměrně ničím nerušeni množí velcí dravci. Ohromní ptáci kroužící vysoko na obloze jsou sup bělohlavý, orlosup bradatý a sup mrchožrout. Mezi další vzácné druhy patří sněžné koroptve, svišti a pyrenejský vychuchol (rejskovi podobný, částečně vodní savec). Přežívá už jen hrstka medvědů brtníků a dokonce jim hrozí vyhubení. Jsou totiž zahnáni do vyšších horských oblastí, daleko od svého přirozeného prostředí v nižších polohách parku.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie