Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gourdon

Gourdon

Středověká vesnice Gourdon se nachází na jihu Francie, v regionu Midi - Pyrénées. Historická vesnice leží asi 75 km od Brives a 45 km od Cahors. Gourdon nabízí návštěvníkům různé kulturní i sportovní možnosti. Zde se projdete čistou upravenou kamennou vesnicí s obchody a řadou možností k občerstvení včetně dalších služeb jako je diskotéka či kino. V létě je zde pro návštěvníky k dispozici bazén. Na své si v Gourdon přijdou milovníci krásné přírody, turistiky a jízdy na horském kole.

Obec je proslulá svými kulinářskými specialitami, jako jsou kachní nebo husí játra a lanýži. Husí játra (foie gras) se získávají z hus nebo kačen násilně krmených zrnem, aby se zvětšila jejich játra. Výsledkem je vydatné a lahodně jemné maso. Foie gras se prodává na mnoho způsobů. Nejlepší ze všech jsou foie gras truffe, játra ovoněná černými květy lanýžů.

Nevypočitatelné a záhadné lanýže umí vyčenichat psi pod zemí. Nacházejí je v podzemních úkrytech mezi kořeny jen určitého druhu dubů. Vůně lanýžů je jedinečná a znamenitá, avšak také velmi pronikavá. Lanýže jsou tak drahé, že se jim přezdívá černé zlato. Cena za půl kila lanýžů se může vyšplhat až na 215 euro. Prodávají se na speciálních trzích, ale dají se také koupit v konzervě.

Tipy na výlety
Středověké město Cahors, prosperující, dobře chráněné a pyšné na svou starobylou univerzitu, bylo významným obchodním, finančním a vzdělávacím centrem. Obdivuhodnou památkou na jeho středověkou vznešenost je proslulý most Pont Valentré z 14. století, klenoucí se přes řeku Lot v sedmi gotických obloucích a chráněný třemi opevněnými věžemi.

Pozoruhodné v blízkém okolí jsou prehistorické jeskyně, asi 2 km od Gourdon. Pyreneje, hory oddělující Francii od Španělska a dosahující výšky až 3 tisíce metrů, se rozkládají mezi Atlantickým oceánem a Středozemním mořem. Krása hor a údolí a překrásné turistické cesty si právem zasluhují zájem turistů. Na četných řekách a jezerech jsou nabízeny všechny druhy vodních sportů. Na mnoha místech lze provozovat i zimní sporty.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie