Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montcuq

Montcuq

Kouzelná vesnice Montcuq se nachází na jihu Francie, v regionu Midi-Pyrénées a je jedním ze zastavení proslulé Svatojakubské poutě do Compostela. Vesnička se rozkládá na vyvýšeném místě a je vzdálena jen 27 km jiho-západně od Cahors a 80 km severo-západně od Toulouse.

Montcuq se čtyřmi hřbitovy nad vesnicí, starým centrem a kostelem Église–Saint–Hilaire poskytuje turistům další běžné služby, jako jsou obchody a restaurace. Montcuq nabízí návštěvníkům možnost koupat se v bazéně a věnovat se řadě různých vodních i jiných sportovních aktivit. V Montcuq si přijdou na své milovníci pěší turistiky a výletů na horském kole.

Již od dnů biskupa Godescalca se poutníci vydávají po mši v katedrále v Le Puy en Velay na 1 600 kilometrů dlouhou cestu do Španělska. Poté,co poutníci dojdou do regionu Midi–Pyrenäen k vrcholkům Aubracu, čekají jí je místa s bohatou historií spojená s poutnictvím. Na každé etapě je snažení poutníků odměněno velkolepým uměleckým dílem. Umělecké portály kostelů a opatství, slavná náboženská města podél Via Podiensis jsou odměnou za poutní cestu, ať pěšky, na kole nebo na koni.

Tipy na výlety
Svatojakubská cesta z Montcuq vede po pěšině, později po silnici, pak opět po pěšině okolo zámku Château Charry a přes pole a občas lesem do Lauzerte, které bylo ve 12. století postaveno na strmém kopci jako opevněné město. Kostely Saint–Barthélemy a Notre–Dame–des–Carmes, součást starého karmelitánského kláštera, jsou pěkným příkladem sakrálních staveb. Také je zde poutnická zahrada s výstavou fotografií ze Svatojakubské cesty.

Via Podiensis je jednou ze čtyř historických svatojakubských cest ve Francii , která je popsána v průvodci pro poutníky Liber Sancti Jacobi (ze 12. století). Její začátek je v Le Puy v Auvergne, vede přes Francouzské středohoří – Massif central a končí na úpatí Pyrenejí v Saint Jean Pied de Port. Dnes se Via Podiensis v podstatě kryje s dálkovou turistickou cestou GR 65.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie