Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cordes sur Ciel

Cordes sur Ciel

Středověká vesnice Cordes sur Ciel se nachází v regionu Midi - Pyrénées na jihu Francie. Městečko leží asi 25 km od Albi a 75 km od Montauban. Cordes sur Ciel nabízí návštěvníkům řadu různých sportovních i kulturních aktivit. V Cordes sur Ciel sebude líbit milovníkům přírody a turistiky.

Cordes sur Ciel je městečko rozkládající se na pahorku tyčícím se nad okolní krajinu. Zbudoval je Raymond VII., hrabě z Tolouse. Nádherně se dochovaly gotické domy. Několika starými branami lze vystoupat nahoru až na temeno kopce, kde se nachází kostel. Na zastřešeném tržišti je k vidění dřevěný mechanismus, kterým se na vrcholek čerpala voda.

V Cordes sur Ciel je několik velice zajímavých pamětihodností a muzeí. Například Museum Yves Brayer, cukrářské muzeum (cukrářské výrobky školy Thuries), Museum Charles Portal (historie Cordes sur Ciel a okolí).

Postavení města může zdánlivě připomínat San Marino. Jedná se o víceméně uzavřený celek rozkládající se na kopci a z dálky působící jakoby město „plulo na nebi“ = (sur ciel). Centrum je dokonale historické, navozující středověkou atmosféru.

Tipy na výlety

Albi
Stejně jako Toulouse je Albi tzv. ville rose (růžové město) postavené ze stejných růžových cihel. Jedinečnou stavbou je nádherná katedrála Ste.-Cécile. V prostorné chrámové lodi, postavené bez pilířů či příčné lodi, se nachází barevný svět italského nástěnného malířství z 16. století a zajímavě propracované plastiky. Pohled na Albi z Pont Vieux – mostu z 11. století, klenoucího se přes řeku Tarn, poskytuje krásnou podívanou na zdejší růžové a okrové domy stoupající v řadách až k mohutné opevněné katedrále.

Montauban
Montauban, další z měst na řece Tarn postavených z růžových cihel, bylo založeno ve 12. století hrabětem z Toulouse. Opevněný kostel z větší části pocházející až z 13. století, stojí nedaleko mostu Pont Vieux, který je svým slohem podobný mostu v Albi.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie