Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Puy l'Evéque

Puy l'Evéque

Malé město Puy l'Evéque se nachází v regionu Midi-Pyrénées na jihu Francie. Městečko je situováno asi 27 km od Biron, 30 km západně od Cahors a 35 km od Gourdon. Puy l'Evéque je ideálním místem pro milovníky pěší turistiky i výletů na horském kole.

Puy l'Evéque nabízí návštěvníkům řadu pamětihodností, zajímavé muzeum a možnost věnovat se různým kulturním a sportovním aktivitám. Trh starožitností v červenci a slavnost s ohňostrojem v srpnu. V místě je k dispozici půjčovna horských kol.

V létě obec návštěvníkům nabízí možnost využít bazén, mohou si zahrát tenis i minigolf. Golfové hřiště se nachází asi 30 km od obce, možnost rajtování se nabízí jen 2 km od městečka. V blízkém okolí se nachází celá řada turistických stezek a cest vhodných pro túry na horském kole.

Tipy na výlety

Bastides – (opevněná města)
Zároveň s impozantním dědictvím hradů a opatství umožňuje jihozápadní Francie nahlédnout do života válkou deptaného středověku, a to prostřednictvím svých opevněných měst. V Monflanquinu, na kopci jihovýchodně od Bergeracu, je stále dochované náměstí, kde skonaly trhy. Více než rutistická kancelář poslouží návštěvníkům Muzeum opevněných měst, které objasňuje vývoj těchto měst. Mezi další zajímavé příklady opevněných města patří Montauban, Mirepoix, Domme a Lauzerte na jihovýchod od Cahorsu.

Cahors
Středověké město Cahors, dobře chráněné a pyšné na svou starobylou univerzitu, bylo významným obchodním, finančním a vzdělávacím centrem. Je zde jedna obdivuhodná památka na jeho středověkou vznešenost – proslulý most Pont Valentré z 14. století, klenoucí se přes řeku Lot v sedmi gotických obloucích a chráněný třemi opevněnými věžemi.

Biron
Přímo na jih od opevněného města Monpazier vévodí i dnes ohromnému pásu krajiny kolosální Château de Biron, stejně jako tomu bylo v jeho počátcích ve 12. století. Původní hradní věž byla rodem Gontautů po generace rozšiřována, až do doby, kdy byla v roce 1978 převzata místními představiteli. Během léta zámek slouží jako umělecké centrum. Feudální jádro této budovy bylo v 16. století rozšířeno elegantními renesančními přístavbami.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie