Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Carennac

Carennac

Malá vesnice Carennac se nachází na jihu Francie, v regionu Midi - Pyrénées a je vzdálena 10 km od Bretenoux, 22 km od Rocamadour a 50 km od Brive. Carennac nabízí návštěvníkům řadu zajímavých architektonických i přírodních míst, která stojí za vidění.

V obci jsou k dispozici veškeré služby včetně bazénu, obchodu s potravinami a restaurace. Carennac se bude líbit všem milovníkům cyklistiky a jízdy na horském kole. Carennac se hodí pro rodinnou dovolenou, zejména děti uvítají návštěvu aquaparku La Saule.

Tipy na výlety

Rocamadour
Vesnice Rocamadour, umístěná v rozsedlině ohromné rokliny řeky Alzou, je jedním z nejpůsobivějších a také nejnavštěvovanějších míst ve Francii. Ve 12. Století se tato vesnice proslavila díky nálezu mužského těla, o kterém se věřilo, že se jedná o tělo Zacheáše, manžela sv. Veroniky, který byl překřtěn na sv. Amadoura. Těmto ostatkům pohřbeným pod již existující kaplí věnované Panně Marii, byly brzy přisouzeny další zázraky a začali se sem scházet poutníci z nejrůznějších míst. Z vesnice vede nahoru ke svatyni Černé Madony a k hrobce svatého ohromné schodiště.

Gouffre de Padirac
Na východ od Rocamadouru se nachází ohromná vápencová propast, asi 100 metrů široká a 246 metrů hluboká. Vede k podzemnímu systému jeskyní, který je dlouhý až 15 kilometrů. Výtahy a schody vedou až na dno této propasti a lodě s plochým dnem provezou návštěvníky osvětlenými jeskyněmi po podzemní řece. Přibližně po 315 metrech se turisté dostanou až do Salle du Grand Dôme, 90 metrů vysoké rozlehlé jeskyně, která patří k největším na světě.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie