Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lézat sur Leze

Lézat sur Leze

Historická vesnice Lézat sur Leze se nachází na jihu Francie, v regionuMidi-Pyrénées a je situována 40 km jižně od Toulouse a 45 km od Foix. Vesnička Lézat sur Leze nabízí návštěvníkům řadu zajímavých architektonických i přírodních skvostů.

V Lézat sur Leze je krásná zátoka, která přímo láká návštěvníky ke koupání v příjemné vodě, případně vyzkoušet kánoe. Veškeré služby se nacházejí v místě. Je zde také muzeum a zajímavé pamětihodnosti. Pozoruhodné jsou například kaple a studna St Antoine. V okolí se nachází množství turistických cest.

Tipy na výlety
Foix – hlavní město départementu Ariége, bylo ve středověku mocnou základnou bouřlivých hrabat z Foix. Dimon de Montfort musel 4x obléhat zdejší hrad, než se mu v roce 1211 podařilo obsadit tuto baštu katarské víry. Dnes je Foix město klikatých uliček, kterému vévodí tři hlavní hradní věže. Na tu nejstarší z 11. století stojí za to vyšplhat, protože nabízí velkolepou vyhlídku na celé město a předhůří Pyrenejí.

Údolí Ariége, bohaté na pamětihodnosti – od katarských hradů až po prehistorické jeskyně s nástěnnými malbami jsou snadno dostupné (asi hodinu jízdy autem) z Toulouse. Je jednou z nejvhodnějších pyrenejských oblastí pro krátký pobyt. Z Toulouse se do údolí Ariége dostanete přes údolí řeky Léze. Ačkoliv divoká horská krajina působí dramaticky, jízda autem až tak hrozivá není.

Prehistorické jeskyně (např. Mas d´Azil v Ariége) jsou v průběhu roku otevřeny v rozličnou dobu a do některých se dostanete pouze po objednání, protože počet návštěvníků je omezen. Před návštěvou jeskyní si otevírací doby a další informace ověřte v turistické kanceláři ve Foix nebo přímo v konkrétní jeskyni.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie