Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Saint Céré

Saint Céré

Malé město Saint Céré se nachází na jihu Francie, v regionu idi-Pyrénées. St.-Céré je kouzelné malé trhové městečko a dobrý výchozí bod pro výpravy do údolí řeky Lot. Saint Céré má ideální výchozí polohu pro zajímavé výlety do okolí. Na své si zde přijdou milovníci turistiky a cykloturistiky.

Městečko s 3 700 obyvateli leží 55 km od Brive, 65 km od Aurillac a 75 km od Cahors. Saint Céré nabízí návštěvníkům možnost věnovat se řadě kulturních i sportovních aktivit. V obci jsou k dispozici veškeré služby včetně obchodů s potravinami a restaurace. Nechybí zde kino, muzeum a zajímavé pamětihodnosti.

Podél jeho malebných ulic, tržnice a sídel s balkony z 15. století protéká řeka Bave. Severně nad ním se tyčí dvě věže hradu St.-Laurent-les-Tours z 12. a 15. století, domova umělce Jeana Lurçata od roku 1945 až do jeho smrti v roce 1966. Dnes zde sídlí muzeum jeho prací a galerie ve městě prodává jak originály, tak reprodukce.

Tipy na výlety
Zdejší turistické možnosti jsou velmi příjemné, vyjížďky na koních, projížďky na loďkách, několik velmi zajímavých malých muzeí a množství jeskyní. Údolí řeky Lot se hemží také hrady.

Figeac (55 km) je nádherné starobylé tržní město. Významným zdejším průmyslem bylo zrpacovánvání kůží a mnoho půvabných středověkých domů ve starém městě má osmiboké komíny a otevřené soleilhos – sušicí komory, na horním patře. Ve Figeac se narodil egyptolog Jean-François Champollion žijící v 19. století, který jako první rozluštil egyptské hieroglyfy s použitím trojjazyčného nápisu na Rossetské desce.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie