Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Toujouse

Toujouse

Malá vesnice Toujouse se nachází v regionu Midi-Pyrénées. Poklidná vesnička s 200 obyvateli leží 19 km od Aire-sur-Adour, 30 km od Mont-de-Marsan a 35 km od Samadet. Toujouse je ideálním místem dovolené pro všechny milovníky turistiky a výletů na horských kolech. Toujouse se hodí pro klidnou odpočinkovou dovolenou.

Oblast Aquitaine je často nazývaná Guyenne nebo Guienne. V minulosti zahrnovala oblast Gálie mezi pyrenejskými horami a řekou Garonne, ale později za vlády Augusta Caesara byla přidána ještě oblast mezi Garonne a řekou Loirou. V současné době tato oblast představuje přibližně 41 tisíc km2, což je necelých 8 % celkové plochy Francie. Mezi hlavní města této oblasti patří Bordeaux, Mont-de-Marsan, Pau a Perigueux.

Tip na výlet
Via Podiensis je jednou ze čtyř historických svatojakubských cest ve Francii, která je popsána v průvodci pro poutníky Liber Sancti Jacobi (ze 12. století). Její začátek je v Le Puy v Auvergne, vede přes Francouzské středohoří – Massif central a končí na úpatí Pyrenejí v Saint Jean Pied de Port. Dnes se Via Podiensis v podstatě kryje s dálkovou turistickou cestou GR 65.

Svatojakubská cesta pokračuje okolo přehrady Ténarèze do Eauze, které má kořeny minimálně v době římského osidlování, protože místo bylo hlavním městem provincie. Dnes je Eauze hlavním městem Armagnacu. Některé staré městské domy se zachovaly ve velmi dobrém stavu. Ve městě se také nachází gotický kostel Église Saint–Luperc, postavený na galsko–římských ruinách.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie