Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Castres

Castres

Kouzelné středověké město Castres se nachází na jihu Francie, v regionu Midi - Pyrénées. Město je vzdáleno asi 70 km od Toulouse, 60 km od Carcasonne a 40 km od Albi. Je to důležité město textilního průmyslu a gastronomie. V blízkosti se nachází oblastní park Park Haut-Languedoc a žulový horský masiv Sidobre.

Castres je město s bohatým kulturním dědictvím nabízející návštěvníkům řadu pamětihodností a kulturních aktivit. Je jedním z etapových míst poutní cesty St Jacques de Compostelle a 5 x v týdnu se zde koná selský trh. Veškeré služby jsou k dispozici v místě včetně kina a muzea.

Návštěvníci se v Castres mohou věnovat různým sportovním aktivitám. Své si zde určitě najdou příznivci horské turistiky, horolezectví, ale také například tenisu. V okolí se naskýtá široké možnosti pro túry na horském kole, při nichž by pozornosti turistů neměly uniknout okolní středověké vesnice, zámky, hradební věže a vinice.

Tipy na výlety

Albi
Pohled na Albi z Pont Vieux – mostu z 11. století, klenoucího se přes řeku Tarn, poskytuje úžasnou podívanou na zdejší růžové a okrové domy stoupající v řadách až k mohutně opevněné katedrále. V prostorné chrámové lodi, postavené bez pilířů či příčné lodi, se nachází barevný svět italského nástěnného malířství z 16. století.

Toulouse
Historie města Toulouse začala v 10. století, kdy bylo sídlem mocných toulouských hrabat a centrem nejúžasnější civilizace západní Evropy. Toto starobylé město si projděte nejprve pěšky a poté změňte tempo a udělejte si výlet nejmodernějším metrem. Toulouse si stále ve svém srdci udržuje půvabné starobylé, cihlově růžové ulice starého města.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie