Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Figeac

Figeac

Staré středověké město Figeac se nachází na jihu Francie, v regionu Midi-Pyrénées. Městečko najdete asi 65 km severo-západně od Rodez, 75 km východně od Cahors, 90 km jiho-východně od Brive. Figeac leží na břehu řeky Célé, v srdci Haut Quercy. V Figeac se bude líbit milovníkům turistiky a jízdy na horském kole.

Figeac nabízí návštěvníkům množství kulturních i sportovních příležitostí. Milovníci historie zde najdou pamětihodnosti a muzeum. V obci jsou k dispozici běžné služby – obchody s potravinami, restaurace, diskotéka i kino. Nechybí zde ani dětské hřiště.

Figeac je nádherné starobylé tržní město. Významným zdejším průmyslem bylo zpracovávání kůží a mnoho půvabných středověkých domů ve starém městě má osmiboké komíny a otevřené „soleilhos“ – sušicí komory, na horním patře. Turistická kancelář a místní muzeum sídlí v bývalé mincovně z 13. století.

Zajímavost – Rosettská deska
Ve Figeac se narodil Jean-François Champollion, egyptolog žijící v 19. Století, který jako první rozluštil egyptské hieroglyfy s použitím trojjazyčného nápisu na Rossetské desce. Place des Écritures je vydlážděno zvětšeným odlitkem této kamenné desky.

Sportovci mohou využít možnosti zahrát si tenis, golf i minigolf. Mohou si zde vyzkoušet i rajtování či paragliding. Vodním sportům jako jsou kánoe, rybaření nebo vodní lyžování se mohou věnovat v nedalekém Cajarc (25 km). V okolí se nachází řada možností pro túry na horském kole.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie