Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Biars-sur-Cère

Biars-sur-Cère

Malá kouzelná vesnice Biars-sur-Cère se nachází na jihu Francie v regionu Midi - Pyrénées. Obec leží 65 km od Cahors, 46 km od Aurillac a 26 km od Rocamadour. Biars-sur-Cère nabízí návštěvníkům řadu pozoruhodných míst, přírodní i architektonické zajímavosti.

Návštěvníci se v Biars-sur-Cère mohou věnovat různým sportovním aktivitám, na své si zde přijdou milovníci turistiky, horských kol a horolezectví. Sportovci se zde mohou věnovat také rybaření a kánoím, případně v nedaleké St Céré (10 km) hraní golfu (9 jamek). V místě jsou k dispozici běžné služby včetně obchodů, restaurace, kina a muzea.

Tipy na výlety
Pozornost v blízkém okolí si zaslouží zámky, různé jeskyně, propast Padirac a především středověké město Rocamadour.

Vesnice Rocamadour, umístěná v rozsedlině ohromné rokliny řeky Alzou, je jedním z nejpůsobivějších a také nejnavštěvovanějších míst ve Francii. Ve 12. Století se tato vesnice proslavila díky nálezu mužského těla, o kterém se věřilo, že se jedná o tělo Zacheáše, manžela sv. Veroniky, který byl překřtěn na sv. Amadoura. Těmto ostatkům, pohřbeným pod již existující kaplí věnované Panně Marii, byly brzy přisouzeny další zázraky a začali se sem scházet poutníci z nejrůznějších míst.

Na východ od Rocamadouru je ohromná vápencová propast Gouffre de Padirac, asi 100 metrů široká a 246 metrů hluboká, která vede k podzemnímu systému jeskyní až 15 km dlouhému. Na konci 19. století zde speleologové objevili pravěké naleziště a rozlehlé jeskyně. Salle du Grand Dôme je 90 metrů vysoká rozlehlá jeskyně, která patří k největším na světě.

Středověké město Cahors s překrásným komplexem věží, hradeb a mostů je kolem dokola téměř celé chráněno ohybem řeky Lot. Město bylo v minulosti prosperující, dobře chráněné a pyšné na svou starobylou univerzitu. Obdivuhodnou památkou na jeho středověkou vznešenost je proslulý most Pont Valentré z 14. století, klenoucí se přes řeku Lot v sedmi gotických obloucích a chráněný třemi opevněnými věžemi.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie