Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lauzerte

Lauzerte

Jihofrancouzská vesnice Lauzerte se nachází v regionu Midi-Pyrénées. Lauzerte je označována jako jedna z nejkrásnějších vesnic Francie. Kouzelná vesnička leží asi 45 km jiho-západně od Cahors a 40 km od Montauban, od Moissac je vzdálena 25 km. Vesnice je situována na trase poutní cesty "St Jacques de Compostelle".

Lauzerte se vyznačuje svou vynikající gastronomií a zemědělskými produkty (husí játra). Veškeré služby jsou k dispozici v místě. Nachází se zde muzeum a zajímavé pamětihodnosti. Pozoruhodné jsou například domy z bílého kamene (Quercy Blanc). Turistům se zde nabízí vynikající panoramatický výhled od Cahors až k Valence d'Agen.

Návštěvníci se v Lauzerte mohou věnovat různým sportovním aktivitám. Možnost koupání, kánoí a veslování se nabízí jen 1 km od vesničky. Je zde k dispozici bazén a možnost zahrát si tenis. Golfové hřiště s 18 jamkami najdou příznivci golfu a možnost rajtování v Sauveterre (20 km). V okolí se nachází síť turistických stezek a možností pro túry na horském kole.

Tipy na výlety
Malé městečko Moissac na severním břehu řeky Tarn je proslulé plastikami na opatském kostele. Kostel, zčásti v románském a zčásti v gotickém slohu je velmi impozantní, ale plastiky z 12. století na jeho jižním průčelí jsou ohromující.

Montauban, je jedním z několika měst na řece Tarn postavených z růžových cihel. Město bylo založeno ve 12. století hrabětem z Toulouse. Opevněný kostel Église de St.-Jacques, z větší části pocházející až z 13. století, stojí nedaleko mostu Pont Vieux, který je svým slohem podobný mostu v Albi.

Pouť do Compostela
Symbol mušle, který se objevuje po celé jihozápadní Francii, označuje úseky na ohromné poutní cestě do Santiaga de Compostela v severozápadním Španělsku. Společně s Jeruzalémem a Římem bylo toto místo jedním z nejvýznamnějších svatostánků středověkého křesťanského světa. Přes Francii vedou čtyři hlavní poutní trasy. Všechny se pak sbíhají směrem a na jihozápad buď k průsmyku Roncesvalles, nebo Somport, kde překročí Pyreneje, aby pak přes Navarre pokračovaly jako jediná trasa.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie