Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ajaccio

Ajaccio

Rodné město nejslavnějšího Korsičana Napoleona Bonaparta a současné hlavní město ostrova Ajaccio bylo založeno Řeky roku 564 př. Kr. Chráněno horami se toto rušné město těší nejmírnějšímu korsickému podnebí. Zdejší domy s bílou štukovou omítkou, kašny i palmy nezapřou nesporný arabský vliv. Narodil se zde Napoleon Bonaparte a tento fakt je patrný na každém kroku.

V celém městě je cítit duch nejslavnějšího Korsičana, Napolenona Bonaparte. V Maison Bonaparte, kde vyrůstal, jsou rodinné portréty a památeční předměty. V Palais Fesch, postaveném Napoleonovým strýcem, je umístěna úchvatná sbírka italského umění získaného během Napoleonova italského tažení. Chapelle Impériale v sousedství postavil Napoleon III. jako mauzoleum rodiny Bonapartů.

Ajaccio je tak blízké Azurovému pobřeží, jak je to jen na Korsice možné. Na severní špičce zálivu se zvedá Îles Sanguinaires, skalnatý ostrůvek pojmenovaný podle své krvavě červené barvy při západu slunce. Z Jetée de la Citadelle, přesahující až do přístavu, je nádherný výhled na město a záliv.

Ajaccio je v současné době významným přístavem a zároveň moderním městem s čilým turistickým ruchem, jehož rozmach podporují příjemné klimatické podmínky stejně jako historické památky. Město se může chlubit 3 tisíci hodinami slunečního svitu za rok a teplota i v zimě neklesá pod 14°C.

Vydáte-li se na sever od náměstí Place Foch, dostaneme se na tradiční korsické tržiště. V sezóně zde můžeme každý den koupit čerstvé potraviny z celého ostrova vč. šunky z divočáka, sýru z mléka vydojeného z ovcí v údolí Niolo, myrtového likéru a široké škály ovoce, zeleniny i květin.

Turisticky přitažlivé jsou zdejší skvělé restaurace a kavárny, přístav plný jachet a kasino. Nejromantičtějším způsobem, jak se dostat na Korsiku přes moře, je cesta trajektem buď do Bastie na severu, nebo do Bonifacia či Ajaccia na jihu. Hned při vystupování z lodi vás přivítá vůně bylinami provoněné macchie, kterou je tento ostrov proslulý.

Tipy na výlety
Z Ajaccia doporučujeme výlet na mys, za kterým se nacházejí legendární ostrovy Iles Sanguinaires, čili Krvavé ostrovy. Tyčí se do výšky 80 m nad mořem a byly v minulosti útočištěm pirátů i psanců. Na většině stojí kapličky nebo majáky a celá oblast je vyhledávána potápěči, jachtaři a surfisty.

Tour de la Parata (12 km) západně po pobřeží – jedna z obranných věží, z níž je pěkný rozhled na ostrůvky Iles Sangui-naires. Ostrov s majákem je možné navštívit z města člunem.

Záliv Golfe de Sagone nabízí široké písčité pláže. Ve vnitrozemí (mezi Vicem a Guagnem) očekává turisty několik malebných a málo navštěvovaných horských vesnic, které lze využít jako výchozí body zajímavých pěších tras. Z Guagna můžete podniknout nádhernou dvoudenní túru přes salaše de Belle e Buone k chatě de Man-ganu, zpět potom přes jezero Creno a Orto.

Zátoka Sagone leží mezi zátokami Porto a Ajaccio. Stejnojmenné městečko pamatuje římské období. Dobře zachovaná janovská věž zdůrazňuje, že Sagone ve středověku bylo jedním z nejvýznamnějších měst na západním pobřeží ostrova.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie