Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Propriano

Propriano

Rybářské městečko a letovisko Propriano je jedním z typických míst ostrova krásy, Korsiky. Najdete ho v zálivu Valinco, který je ohraničen na severu mysem Capu di Muru a zálivem Ajaccio, na jihu záliv ukončuje Punta di Campomoro s janovskou věží. Z malého rybářského přístavu byl vybudován důležitý obchodní přístav.

Propriano je přímořské letovisko ležící v závěru malebného zálivu. Zdejší přírodní přístav využívali již starověcí Řekové, Kartaginci a Římané. Teplé podnebí, malý přístav, pláže Murzettu a Rinaddiu a v létě lodní spojení s Marseille činí z tohoto místa centrum turistiky. Díky turistům, kteří přijíždějí do této oblasti trávit dovolenou, začalo být město také známým přímořským letoviskem a turistickým centrem.

Letovisko Propriano je uchycené na skalách jako „orlí hnízdo“. V minulosti oblast obydlená od doby bronzové, dnes jedny z nejvýznamnějších korsických lázní. Okolní překrásná příroda a tajuplná prehistorie těchto míst mají strhující a okouzlující atmosféru. V bezprostředním okolí (3 km severovýchodně) se nachází termální lázně Baracci známé svými léčebnými kúrami. Pozoruhodný je také oblastní korsický přírodní park.

Tipy na výlety

Filitosa
Na sever leží město Filitosa s 3 tisíci let starými menhiry vytesanými do podoby ozbrojených válečníků, kteří uprostřed kaštanového lesa vytvářejí nezapomenutelnou podívanou. Několik z těch nejlepších je vystaveno v Musée de Préhistoire Corse v Sarténe.

Sartene - (13 km)
- je vnitrozemské horské městečko se žulovými domy a dlážděnými uličkami nad údolím Rizzanese, má stinné platany a palmy. Starý janovský palác dnes slouží jako vinařské centrum s ochutnávkami místního vína. Musée de Préhistoire Corse v bývalé sarténské věznici se pyšní archeologickými vykopávkami z celého ostrova, zejména pak z Filitosy.

Bonifacio
Na nejižnějším výběžku na Korsice se nachází přístav Bonifacio, jehož opevněné horní město trůní na hrbolatých vápencových útesech s jeskyněmi vyhloubenými působením moře. Odtud je za jasného počasí nádherný výhled až na Sardinii. Citadela z 12. století kdysi sloužila jako centrum francouzské cizinecké legie.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie