Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Patrimonio

Patrimonio

Jen pár kilometrů od města St. Florent, na samém počátku severního cípu korsického výběžku, najdete úžasné město Patrimonio. Městečko se nachází 5 km od moře, 19 km severně od Oletta a 19 km severo-západně od Bastia. Je to neznámější vinařská oblast Korsiky. Centrem této oblasti je vesnička Patrimonio, kde návštěvník získá mnoho možností ochutnávky místních vín a gastronomických specialit. Pro ty z vás, kteří milují dobré víno, je to ideální místo, jak strávit dovolenou. Městečko totiž připomíná jeden velký vinný sklep.

Patrimonium je místo, kde začíná tzv. Wine Route – místo, kde můžete začít obdivovat vinice, vinaře, jejich práci a víno samotné. Tak jako třeba v kraji Beaujolais se výletník doslova ztratí v doporučených itinerářích na křivolakých cestách, tak vinná stezka Patrimonio na Korsice umožňují seznámit se s vinaři bez toho, aby vyšel z vesnice. V obci jsou k dispozici pekařství a restaurace.

Patrimonio leží v nádherné přírodě, obklopené olivovníky a vinicemi. Můžete se třeba ubytovat v jednom z místních Gitů, či jiném příjemném hotýlku a strávit celý týden ochutnáváním vína. Romantiku mu dodává zajímavý kostel Eglise St-Martin, který je vidět odevšad a může se vám stát dobrým orientačním bodem, pokud návštěvu některého ze sklípků poněkud přeženete.

Tipy na výlety
Patrimonio je ideálním místem pro všechny milovníky turistiky a exkurzí. Velice zajímavých a oblíbeným zážitkem jsou exkurze do pouště Agriate a do St Florent. V okolí Patrimonio se nachází velké množství turistických cest, díky kterým mohou návštěvníci prozkoumat celou oblast.

Bastia je skvělým výchozím místem, které poskytuje báječné seznámení se s ostrovem. Je to rušné, pestré přístavní město, kterému dominuje úžasná janovská citadela z 16. století, tyčící se nad starým přístavem.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie