Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Porto

Porto

Porto je malebný a přestože malý, také velmi populární přístav ležící v zálivu Golfe de Porto na západě ostrova Korsika. Porto je situováno na konci stejnojmenné zátoky, která byla kvůli své fauně a floře zařazena do seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Město Porto leží přímo na břehu moře a je sevřeno mezi vysokými horami.

V přístavu najdete množství obchůdků, kaváren a restaurací. Město Porto, ležící asi 30 km jižně od Calvi, je i na korsické poměry unikátní - na jedné jeho straně nalezneme námořní přístav, na druhé se tyčí „tisícové“ vrcholy.

Z historických památek stojí za vidění pouze janovská strážní věž z 2. poloviny 16. století. Po její prohlídce navštivte ještě mořské aquárium, v němž můžete obdivovat faunu okolního moře včetně úhořů či mořských koníků.

Na oblázkovou pláž se dostanete z přístavu, pokud budete sledovat malou silničku lemující masivní skálu u strážní věže. Moře je v těchto místech velmi hluboké s množstvím útesů, pro potápění či šnorchlování téměř ideální.

Tipy na výlety
Z Porta můžete podniknout lodní výlet do Girolaty nebo do přírodní rezervace Scandola. Je to první vodní a pozemní rezervace ve Francii. Zaujímá přes tisíc hektarů moře a podobně rozlehlou plochu útesů, jeskyní a macchií. Málokteré místo na Korsice se může pochlubit tak úžasnou scenérií.

Jen 5 km jihozápadně od Porta se nachází Calanches, světoznámá oblast rudých granitových skal s majestátnými borovicemi. Z města lze podniknout i další výlety — do soutěsky Spelunca, do města Piana nebo na známé pláže Ficaiola a d´Arone.

Krásným výhledem na oblast Calanches, tentokrát ale z jihozápadní strany, se může chlubit i malebné městečko Piana. Piana je tvořena růžovými domky postavenými v kruzích kolem náměstí s kostelem z 18. století. Z rohu náměstí se můžete kochat překrásným panoramatickým pohledem na Portský záliv.

Ráj surfařů, Plage de Chiuny, se nachází další 2 km na sever. Pro lidi vyhledávající klid bude asi nejlepší Plage de Monachi, která leží v ústraní asi 1 km jižně od Cargese.

Záliv Golfe de Porto je tak nádherný, že je chráněn jako celek. Kouzelné vyjížďky a výletní plavby lodí vedou podél celého jeho pobřeží. Rudé útesy Calanche, svažující se přímo do moře, jsou nejlépe viditelné z lodě.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie