Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sagone

Sagone

V zálivu Golfe de Sagone na východním pobřeží Korsiky, u ústí řeky Sagone, leží stejnojmenné městečko, které pamatuje římské období. Dobře zachovalá janovská věž zdůrazňuje, že Sagone bylo ve středověku jedním z nejdůležitějších měst na Korsice. Nádherné písčité pláže, panenská horská krajina a olivové háje navozují unikátní atmosféru tohoto zákoutí Korsiky.

Rybářská obec Sagone leží přímo u moře, návštěvníkům nabízí možnost slunění a koupání, mohou se zde věnovat mnoha sportovním aktivitám. V létě mohou návštěvníci využít písečnou pláž a zátoku ke koupání, která je vzdálena 7 km od obce. Turisté se mohou věnovat potápění, plachtění a rajtování.

Výlety do okolí
Sagone leží 36 km severně od Ajaccio, 44 km jižně od Porto, 104 km jiho-západně od Corte. V okolí Sagone je množství turistických cest a je vhodné pro horskou turistiku. Zajímavým cílem výletů je Tiuccia, obec vklíněná mezi zátokou a obklopená skalisky. Tiuccia leží 7 km od Sagone. Oblíbené jsou exkurze na Golf Porto, strmá pobřeží Piana a rezervace Scandola.

Mezi zálivy Sagone a Porto leží městečko Cargése. Mnozí lidé, kteří zde žijí, jsou potomky řeckých uprchlíků, kteří v 17. století nalezli útočiště před tureckou nadvládou právě na Korsice. V Cargése proto stojí naproti katolického kostela také kostel východního ritu, který zdobí mnoho ikon. V okolí se nachází mnoho úžasných pláží.

Asi 4 km za Cargése jsou Calanche de Piana. Jsou to skalnaté útesy z červené žuly, které se strmě svažují do moře - při pohledu na ně se člověku jen tají dech. Jsou přístupné pouze lodí či pěšky. Jednou ze zajímavostí, jež se vyplatí navštívit, je zátoka se vskutku půvabnou pláží ve Fijacole přímo pod Pianou.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie