Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Centuri

Centuri

Centuri je malý rybářský přístav na severním pobřeží Korsiky spadající pod Francii. Obec hraničí na východě s horským hřebenem Crete de Mandrioni a s Pointe de Torricella (545 m n. m.), jím je Centuri odděleno od Ersa a Rogliano. Centuri najdete v nadmořské výšce 544 m, 55 km od Bastia a 59 km od St Florent. Pobřeží se rozprostírá od severního Capo Bianco až po jižní kamenitou pláž v Mute.

V Centuri se potkávají hory na východě obce a pobřeží a pláže na severní straně. Za vidění v obci stojí mimo jiné mlýn Moulin de Mattei nebo ornitologická rezervace Capense. K dispozici jsou zde potraviny, restaurace a řada pamětihodností.

Centuri je ideálním místem pro milovníky krásné přírody, ale také slunce, moře a koupání. Kromě pláže nabízí Centuri návštěvníkům možnost potápění, vodního lyžování a rybaření. V okolí Centuri je mnoho turistických cest, je zde vhodné prostředí pro horskou turistiku. Centuri se báječně hodí pro rodinnou dovolenou.

Le Port de Centuri je prvním přístavem na západním pobřeží ostrova při cestě z Azurového pobřeží. Nedoporučuje se vplouvat do něj v noci. Je přizpůsoben pouze pro malá plavidla s mělkým ponorem. V marině je k dispozici voda a sociální zařízení. Restaurace a obchod pro doplnění zásob naleznete v nedalekém městečku.

Letiště na ostrově Korsika se nacházejí ve městech: Ajaccio, Bastia, Calvi a Figari.

Tipy na výlety
Nachází se zde dostatek odlehlých zátok a opuštěných pláží k prozkoumávání a zdejší hory jsou rájem pro milovníky přírody. Korsika je skvělým místem pro pěší turistiku. Dálková trasa prochází hornatým vnitrozemím ostrova od severu na jih přes Parc Naturel Régional de la Corse, rozlehlou chráněnou oblast hor a pobřeží.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie