Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lopigna

Lopigna

Malá útulná vesnice Lopigna se nachází na východě ostrova Korsika, který připadá Francii. Leží asi 46 km severo-východně od Ajaccio, 25 km východně od Sagone a 22 km od Porto. Vesnička je vzdálena asi 20 km od moře. Je však obklopena krásnou přírodou, která láká k procházkám.

V okolí Lopigna se mohou návštěvníci věnovat koupání a vodním i jiným sportovním akvititám. Turisté mohou navštívit jezero Creho (8 km od obce) či písečnou pláž (13 km od obce). Vodním sportům se můžete věnovat ve vzdálenosti 20 km od moře, je zde možnost potápění a plachtění (je k dispozici i škola plachtění).

Tipy na výlety
V okolí Lopigna se nachází množství turistických cest. Korsika je skvělým místem pro pěší turistiku. Značená trasa GR20 začínající v městečku Calenzana, směrem do vnitrozemí od Calvi, a končící v městečku Conca v zálivu Porta-Vecchio, je asi 210 km dlouhá a pro její zdolání je nezbytné mít zkušenosti s horskými túrami.

Kromě GR 20 existuje ještě pochod nazvaný Tra Mare e Monti, což je úchvatný pochod mezi mořem a pohořím, kde se podrobně seznámíte se západním pobřežím Korsiky. Výchozím bodem je opět vesnice Calenzana, po několika kilometrech chůze však odbočíte na Foret de Bonifato, odkud údolím řeky Fango přijdete na pláž v Galéria. Odtud pokračujete přes vesničku Girolata do města Porto, soutěskou Spelunca se dostanete do horské vesnice Evisa, abyste celý pochod zakončili na pláži v Cargese. Oproti GR 20 nepotřebujete žádné vysokohorské vybavení a jednotlivé etapy končí vždy v nějaké vesnici, kde se najíte a přespíte.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie