Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cargese

Cargese

Malé město Cargese se nachází na západním pobřeží ostrova Korsika, spadajícího pod Francii. Cargese leží v nadmořské výšce 100 m, 50 km severně od Ajaccio, 111 km severně od Propriano, 117 km severo-východně od Corte. Veškeré služby jsou k dispozici v místě. Cargese je ideálním místem pro rodinnou dovolenou.

Cargese nabízí návštěvníkům řadu zajímavostí, například řecké a latinské kostely, a množství exkurzí. Nádherné kostely, jeden katolický a druhý pravoslavný mají turisticky přitažlivou kuriozitu. O oba kostely se stará jeden duchovní.

Za vidění stojí také Dolme Paomia a vyhlídková věž Tour Génoise. Mezi oblíbené exkurze patří ostrovy Sanguinaires, Calanches de Piana-Porto, přírodní rezervace Scandola a prohlídky měst Piana, Ajaccio a Corte.

V létě je Cargese skvělým místem pro milovníky moře a písečných pláží. Návštěvníci se zde mohou věnovat potápění, plachtění, vodnímu lyžování a kánoím. Na své si v Cargese přijdou také příznivci rybaření. V okolí je mnoho turistických cest. Oblíbené jsou také výlety pronajatým člunem a honitba.

Tipy na výlety
Korsika je skvělým místem pro pěší turistiku. Dálková trasa (GR20) prochází hornatým vnitrozemím ostrova od severu na jih přes Parc Naturel Régional de la Corse, rozlehlou chráněnou oblast hor a pobřeží.

Jednodušší variantou je trasa Mare e Monti mezi městy Calenzana a Cargese. Můžete také vyjít z Corte nebo Vizzavona, kam se dopravíte vlakem. Corte je dobrou výchozí základnou pro pěší výpravy. Zajímavými místy jsou Gorges de la Restonica, lac de Mělo a Forêt de Vizzavona, kde je několik značených turistických tras.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie