Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

L'lle Rousse

L'lle Rousse

L´lle Rouse pojmenovaný podle svých červených útesů je velmi populárním letoviskem a trajektovým přístavem na severním pobřeží ostrova Korsika. Letovisko se nachází přímo u moře, 62 km severo-západně od Corte, 87 km západně od Bastia, 144 km severně od Ajaccio. L'lle Rousse se hodí pro rodinnou dovolenou.

Historické L'lle Rousse je nejmladší korsické město založené roku 1758 Pascalem Paoli. Město nese název podle rezavých žulových ostrůvků v okolí. Urbanisticky dokonalé městečko s prostornou katedrálou a příjemnou promenádou je oblíbené pro své písečné pláže a také díky trhům, konajícím se pravidelně ve starém městě. Za vidění zde stojí kostel La Miséricorde, zřícenina hradu z 18. století, maják ostrova Pietra, strážní věž z 15. století, muzeum nauky o moři a přístav jachet.

V létě mohou návštěvníci využít písečnou pláž a řadu sportovních aktivit. V létě se návštěvníci mohou věnovat potápění, plachtění (je zde i škola plachtění), hraní tenisu, rajtování, turistice, plavbě na katamaránu a kajaku. Veškeré služby jsou k dispozici v místě, je zde také diskotéka, kterou ocení zejména mladí lidé. Malým dětem se bude líbit malý turistický vláček k ostrovu Pietra se svými malými ostrovy z červené žuly.

Tipy na výlety
Doporučujeme příjemnou procházku okolo nádraží po umělé hrázi k přístavu a odtud k majáku nad moře, odkud se návštěvníkům naskytnou výhledy ke Calvi, na hřebeny Cap Corse a do modrých hlubin. Zajímavé jsou exkurze k ostrovu Rousse.

Korsika je skvělým místem pro pěší turistiku. Dálková trasa (GR20) prochází hornatým vnitrozemím ostrova od severu na jih přes Parc Naturel Régional de la Corse, rozlehlou chráněnou oblast hor a pobřeží.

Značená trasa GR20, začínající v městečku Calenzana, směrem do vnitrozemí od Calvi, a končící v městečku Conca v Zálivu Posrta-Veschio, je asi 220 kilometrů dlouhá, může zabrat až 15 dnů chůze a prochází hlavním korsickým hřebenem. Nezbytné jsou zkušenosti s horskými túrami, nicméně odměna je úchvatná.

Poznámka:
Zkratka GR pochází z francouzského označení dálkových pochodů – Sentier de la Grande Randonée a číslovka 20 udává směrové číslo Korsiky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie