Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Porticcio

Porticcio

Rybářská obec Porticcio se nachází na jiho-západě ostrova Korsika, který náleží Francii. Živé středisko leží v širokém zálivu přímo naproti metropoli ostrova Ajacciu asi 15 km od jeho centra, kde můžete navštívit muzeum a rodný dům Napoleona. Porticcio najdete asi 3 km od St Francois a 7 km od Pisciatello. Porticcio leží přímo u moře a nabízí návštěvníkům možnost koupání, pláže a řadu vodních i jiných sportovních aktivit. Porticcio se hodí pro rodinnou dovolenou.

Živé letovisko v jedné z nejkrásnějších zátok západního pobřeží Korsiky se stalo oblíbeným cílem milovníků vodních sportů z celé Evropy. Najdete zde široké a dlouhé písčité pláže lemované četnými restauracemi a bary. Veškeré služby jsou k dispozici v místě. Nedaleko je i akvapark, jediný na Korsice. Návštěvníci se mohou věnovat potápění, plachtění, surfováním, vodnímu lyžování, hraní tenisu a rajtování. Pro zájemce je v Porticcio k dispozici škola plachtění. Oblíbené jsou v Porticcio také lodní plavby.

Tipy na výlety
Výhodou místa je snadná dostupnost do Ajaccia a dalších částí jižní poloviny ostrova. Jižně od hlavního města Korsiky, města Ajaccio, přímo naproti Krvavým ostrovům, v zálivu d´Ajacco, najdete jednu z nejkrásnějších zátok západního pobřeží, která je chráněna strážními věžemi Capitello a Frassu. V okolí se nachází množství turistických cest a stezek pro túry na horském kole. Lákavé je vnitrozemí ostrova s malebnými vesničkami a nádhernou přírodou korsického národního parku.

Nejromantičtějším způsobem, jak se dostat na Korsiku přes moře, je cesta trajektem buď do Bastie na severu, nebo do Bonifacia či Ajaccia na jihu. Při vystopování z lodi vás přivítá vůbec bylinami provoněné macchie, kterou je tento ostrov proslulý.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie