Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Macinaggio

Macinaggio

Malá vesnice Macinaggio se nachází na severním cípu ostrova Korsika, který náleží k Francii. Macinaggio leží 36 km severně od Bastia. Vesnička je ideálním výchozím bodem pro výlety, je zde řada přírodních i architektonických zajímavostí.  Za vidění stojí mimo jiné facinující pevnost Columbano, několik kostelů a zajímavých kaplí. Macinaggio se hodí pro klidnější rodinnou dovolenou.

Na své si zde přijdou zejména milovníci pláží a koupání. V okolí Macinaggio je 7 písčitých pláží. Najdete zde přístaviště, které poskytuje přes 500 kotvišť. Macinaggio se nachází téměř na okraji mysu Cap du Corse, proto tu převládá větrné počasí. K dispozici je 585 míst ke kotvení, z toho 255 pro krátká zastavení. Přijímá lodě do maximální šířky 3,40 m a maximální délky 50 m. V blízkosti mariny se nacházejí tenisové kurty.

Tipy na výlety
Řadu návštěvníků lákají zejména krásné vycházkové cesty v okolí Macinaggio mezi mořem a pohořím.

Cap Corse  - putování po stezkách celníků
Putování po Cap Corse podél pobřeží po starých cestičkách celníků mezi vesničkami Macinaggio na severovýchodě a Centuri na severozápadě poloostrova.

Cap Corse - to je Korsika v miniatuře: strážní věže, kostely hrobky, malé přístavy, různobarevné pláže, vinice, překrásné výhledy do okolí. Jeden z nejhezčích výhledů se nabízí ze strážní věže v pitoreskní vesničce Nonza. Cap Corse je možno autem zběžně prohlédnout za jediný den.

Bastia - nyní druhé největší město Korsiky nemá záliv a klasické centrum jako ostatní města, a navíc není typicky korsické. Bastia byla do roku 1811 hlavním a také největším městem ostrova. Centrum města, kde panuje i večer čilý ruch, představuje 300 m dlouhé náměstí Saint-Nicolas. Vedle desítky kavárniček tu najdete majestátní sochu Napoleona III. z bílého mramoru. Pod citadelou, která vévodí starému městu, se rozkládá malebný starý rybářský přístav.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie