Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alet les Bains

Alet les Bains

Alet les Bains je středisko situované na jiho-východě Francie, v regionu Languedoc - Roussillion, ležící v nadmořské výšce 206 m. Městečko najdete 9 km od Limoux, 26 km od Saint Hilaire, 35 km od Carcassonne.

Alet les Bains nabízí řadu historických památek, například středověké náměstí, klášterní opatství, katedrála ze 12. století, Salle Capitulaire, Biskupský palác či hrázděné domy (hotely). V Alet les Bains najdou náruživí hráči také často navštěvované kasino.

Alet les Bains jsou termální lázně s vyhřívaným bazénem a příležitostí k mnoha sportům. V létě je zde možné vyzkoušet kánoe, rafting či paragliding. Zdejší oblast je vhodná pro turistiku i cykloturistiku. V okolí je množství turistických cest. Alet les Bains je také ideálním místem pro horolezectví.

Tipy na výlety
Termální lázně Alet les Bains jsou vynikajícím výchozím bodem pro výlety k hradům a pevnostem v krajině Katharen. Centrem Katarů bylo pohoří Corbiéres a Haute Languedoc, kde jsou dodnes zachovány památky na obě znesvářené strany – hrady, města i kláštery.

Nejvíce katarských památek je soustředěno v pohoří Corbières na druhou stranu od města Carcassone. Městečko Alet les Bains, ležící v údolí Aude, s uličkami plných starých hrázděných domů a ruinou kláštera, je vhodným výchozím bodem pro tyto výlety. Silnička z městečka odtud stoupá do hor. Z vrcholu se návštěvníkům otevře krásný výhled nejen do údolí, ale na obzoru je možné rozeznat i hlavní hřeben Pyrenejí.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie