Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Valliguieres

Valliguieres

Vesnice Valliguieres se nachází v regionu Languedoc - Roussillion, na jiho-východě Francie. Valliguieres je malá vesnice ležící 20 km od Uzes, 30 km od Avignon, 9 km od Remoulis. Valliguieres je ideální pro prohlídky krajů Languedoc a Provence.

Město Valliguières obývá cca 401 obyvatel. Zde jsou k dispozici veškeré služby. Valliguieres je ideálním výchozím bodem pro výlety. V okolí Valliguieres se mohou návštěvníci věnovat různým sportům. V Collias (15 km od Valliguieres) se můžete věnovat rajtování, kánoím či kajakům.

Tipy na výlety
Mezi nejbližší turisticky zajímavé cíle, které jsou v okolí města Valliguières patří Gardský most (Pont du Gard) zhruba 8 km, Římské divadlo a triumfální oblouk v Orange (asi 23 km), Římské a románské památky v Arles (asi 37 km). Nejzajímavější místa v okolí se řadí především historické centrum města Avignon (Papežský palác, Avignonský most, Biskupství) - zhruba 18 km.

Tříúrovňový Gardský most přes řeku Gard nese římský akvadukt. Most je 50 metrů vysoký a 275 metrů dlouhý. Postaven byl krátce před naším letopočtem římskými architekty. Je ukázkou vysoké technické a umělecké dovednosti. Na seznam UNESCO byl Gardský most zapsán roku 1985.

Department Gard je rozdělen na tři oblasti:
- vedlejší hřebeny pohoří Cévennes s městem Ales (dobré výchozí míst k výletům do údolí)
- tzv. Římská země a její metropole Nîmes s významným antickým dědictvím a protestantskými pamětihodnostmi a také impozantní římský akvadukt Pont du Gard
- bažinatá oblast Camargue, která je domovem unikátní a chráněné fauny a flóry

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie