Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Limoux

Limoux

Město Limoux se nachází na jiho-východě Francie, v srdci oblasti, v regionu Languedoc – Roussillion. Město s 10 tisíci obyvateli je situováno 85 km od moře a leží 23 km jižně od Carcassonne. Limoux je ideálním místem pro milovníky sportu, turistiky a cykloturistiky.

Limoux nabízí možnost koupání v bazénu. Veškeré služby jsou k dispozici v místě, nechybí diskotéka ani kino. Městečko se má i zajímavé pamětihodnosti. Za vidění stojí například pozůstatky středověkých věží a pevností, četná katarská muzea, kláštery a zámky.

Sportovní nadšenci se zde mohou věnovat hraní tenisu nebo golfu. Jsou zde vhodné podmínky pro rybaření i paragliding. V obci je půjčovna horských kol. Z Limoux je možné zamířit na výlety na mnoho zajímavých míst v okolí, například do Carcassonne.

Každý víkend od ledna do března a také na Masopustní úterý se v Limouc koná karneval. Jde o živelný tanec, ve kterém masky vytvářejí s přihlížejícími a hudebníky neočekávané a překvapivé dvojice. Vše má pravidla, která jsou předávána z generace na generaci již 400 let. Masky postupují od kavárny ke kavárně a v každé se na chvíli zastaví.

Oblast Limoux v regionu Languedoc Roussillon je nejstarší, největší a nejvíce vzrušující vinařský region ve Francii. Již Řekové zde produkovali víno před 3 tisíci léty, následovaný Římany a potom mnichy. Do dnešního dne, frikasé de Limoux je vyráběno jen v nejbližším okolí Westminsterského opatství Saint Hilairy, z hroznu renesance nazvané Mauzac.

K oblíbeným turistickým zastávkám Languedoc-Roussillonu se na úpatí pohoří Montagne Noire řadí pohádkové město Carcassonne. Kolem zdejších prestižních lokalit nelze projít bez povšimnutí. Dokonce i milovníci prázdnin u moře pobývající v Gruissanu nebo Fleury d´Aude, přímořských letoviscích v blízkosti Narbonnu, se nechávají unést historií.

Dvojité hradby pevnosti Carcassonne s věžičkami a podsebitím s mnoha otvory upřesňují představu o dokonalé středověké citadele.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie