Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Béziers

Béziers

Rušné starobylé město Béziers, známé díky svému vínu, rugby a býčím zápasům se šplhá strmě nahoru po levém břehu řeky Orb až k velkolepé katedrále St.-Nazaire z 14. století s opevněnými věžemi, barevnými okny a freskami.

Zlatá éra Languedoku – mocného a nezávislého domova úžasné civilizace – skončila ve 13. století během nelítostných křižáckých výprav proti katarským kacířům. V roce 1209 papež a francouzský král sjednotili své síly a zorganizovali křížovou výpravu. Kataři hledali útočiště v odlehlých hradech.

Původní katedrála lehla popelem během plenění Béziers v roce 1209, kdy v ní vystrašení obyvatelé marně hledali úkryt. V roce 1209 během křížové výpravy proti katarům bylo Béziers téměř zničeno a obyvatelstvo vyvražděno. Křižáci přitáhli k městu a vyzvali obyvatelé, aby vydali své spoluobčany hlásící se ke katarství.

Tipy na výlety
Na jihozápad od Béziers stojí Oppidum d´Ensérune, jedna z nejvýznamnějších památek na předřímské období, zdokumentovaná v úchvatném muzeu.

Languedoc-Roussillon je směsicí středomořských kultur a civilizací, v níž se podepsaly římské, arabské a keltské vlivy. Jak dokazují místní historická města a prastaré vesnice, tento region je typický také svým uměním žít a silným sepjetím s tradicemi a zvyky, které místní obyvatelé s láskou dodržují. Montpellier, Nîmes, Carcassonne, Narbonne, Béziers, Perpignan podobně jako Uzès, Pézenas, Beaucaire, Lagrasse či Elne... Mnoho přímořských měst tohoto regionu staví na odiv bohaté kulturní a historické dědictví.

Sjízdná říční síť, která vznikla v 17. století, křižuje vnitrozemí departementu Aude, obtéká historická města jako jsou Carcassone nebo Narbonne. Kousek za městem Béziers se vlévá do vodní nádrže Thau a poté protéká oblastí Camargue podél měst Aigues Mortes, Saint Gilles nebo Beaucaire.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie