Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Carnon

Carnon 

Na jihovýchodě Francie se v regionu Languedoc-Rousillon nachází městečko Carnon. Jde o vyhledávané přímořské letovisko ležící asi 14 km od Montpellier a 55 km od města Nîmes. Carnon je lemován krásnou písečnou pláží, na níž je možné se oddávat relaxaci, ale také se věnovat celé řadě vodních sportů. Carnon potěší všechny milovníky slunce i aktivního trávení dovolené.

V Carnonu zažijete skvělou dovolenou plnou slunce, moře a pláží. Středozemní moře je zde krásně čisté a láká ke koupání. Takováto příjemná odpočinková dovolená však může být spojena s poznáváním historických městeček nebo přírodních krás v okolí. Kdo si rád dovolenou zpestří nějakou aktivitou, má možnost se v Carnonu věnovat tenisu, nebo některému z vodních sportů, jako je potápění, plachtění či vodní lyžování. Na místě je pro zájemce dokonce škola plachtění a pořádají se i potápěčské kurzy. Poblíž carnonské pláže byl vybudován také moderní skatepark, který nabízí spoustu zajímavých překážek.

Milovníci přírody by se měli vypravit za poznáním zdejší krajiny, v níž mohou pozorovat divoce žijící plameňáky, proslulé camarqueské koně a další zajímavosti nedotčené přírody. Asi 16 km od Carnonu se nachází městečko La Grande Motte, které bylo založeno v 60. letech 19. století a je charakteristické svým jednotným architektonickým stylem. Velmi působivé jsou především nevšední budovy ve tvaru pyramidy. Za návštěvu určitě stojí také středověká pevnost Aigues-Mortes.

Z carnonského přístavu vyplouvají lodě do krásného historického městečka Homps, které bylo ve středověku důležitým sídlem maltských rytířů. Ze zdejšího přístavu se vyváženo víno z proslulé vinařské oblasti Minervois. V okolních starobylých vesnicích se nachází příjemné hospůdky lákající na bohatou nabídku místních specialit a dobrého vína. Z Carnonu je však možné se lodí vydat také směrem k Avignonu. Mezi Carnonem a Beaucaire se pak nachází nádherný úsek představující všechny krásy Provence. Za zastávku stojí třeba Saint Gilles s ochutnávkou gastronomických specialit.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie