Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Quillan

Quillan

Město Quillan se nachází v regionu Languedoc - Roussillian. Quillan je vhodným místem pro milovníky aktivní dovolené a historie. Quillan nabízí množství sportovních i kulturních příležitostí, je zde i mnoho pamětihodností. Quillan je ideálním místem pro túry na horském kole. Nachází se zde 780 km cest a v místě je k dispozici půjčovna nejen horských kol.

Uprostřed panenské přírody departementu Aude a cest brázdících vinohrady kraje Corbiéres a Minervois, se na vrcholcích kopců vypínají katarské hrady a pevnosti z 12. století a nesčetné románské kláštery.

Po stopách Katarů
Jednodenní vyjížďka do hor vás zavede k několika katarským hradům. V roce 1209 papež a francouzský král sjednotili své síly a zorganizovali křížovou výpravu. Kataři hledali útočiště v odlehlých hradech v pohoří Corbiéres, jejichž jména – Montségur, Quéribus, Peyerepertuse – jsou navždy spojena s památkou na zatracené Katary, kteří se zde ukrývali.

Na západ od Quillanu leží Puivert, který i přes své masivní opevnění připomíná spíše palác než hrad. Návštěvníci mohou navštívit Musée de Quercorb s expozicemi věnovanými místním tradicím a středověké hudbě. Ještě dále na západ se zdvihá ohromná skála s pevností Montségur, katarským centrem a jejich poslední baště. Maličké Musée de Montésgur je věnováno katarům (neboli albigenským).

K oblíbeným turistickým zastávkám Languedoc-Roussillonu se na úpatí pohoří Montagne Noire řadí i starobylé město Carcassonne. Dokonce i milovníci prázdnin u moře pobývající v Gruissanu nebo Fleury d´Aude, přímořských letoviscích v blízkosti Narbonnu, se nechávají unést historií.

Karneval v Limoux
Každý víkend od ledna do března a samozřejmě na Masopustní úterý se v Limoux koná karneval. Není to žádný organizovaný průvod, ale živelný tanec, ve kterém masky vytvářejí s přihlížejícími a hudebníky neočekávané a překvapivé dvojice. Vše se odehrává podle pravidel předávaných z generace na generaci již po 400 let.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie