Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rivesaltes

Rivesaltes

Rivesaltes je malé město, které se nachází v regionu Languedoc - Roussillion. Město leží 10 km od Le Barcares, 22 km od Perpignan a 65 km od Narbonne. Rivesaltes je vhodný pro milovníky turistiky a cykloturistiky, zejména jízdy na horském kole.

V Rivesaltes najdou návštěvníci veškeré služby v místě. Nachází se zde muzeum a pamětihodnosti. V létě se v okolí Rivesaltes můžete věnovat vodním sportům (10 - 15 km od Rivesaltes), 15 km od obce je písečná pláž. Rivesaltes nabízí také rajtování a rybaření.

Fenouillédes je horské pásmo v předhůří Pyrenejí, které dostalo svůj název od fenyklu (franc. „fenouil“), rostoucího hojně v divokém porostu v jihozápadní Francii nazývaném „garrigue“. Rozkládá se západně od letiště Perpignan-Rivesaltes a zahrnuje vinařské obce Estagel, Tautavel, Maury, Latour de France, Bélesta, de la Frontiere, Rasigueres, Planezes, Caramany, Lesquerdes, St. Paul de Fenouillet a další, až po malebnou vesničku Cucugnan na severu, která již leží v apelaci Corbieres pod zříceninami hradů Quéribus a Peyrepertuse.

V Coullioure nebo v přístavu Vendres, jižně od rozsáhlých písečných pláží měst Canet-en-Roussillon, Saint Cyprien, Argelés sur Mer, získává pobřeží Lví zátoky zcela jinou podobu. Divoké pobřeží Vermeille je vyhledávanou potápěčskou lokalitou. Terasovitý vinohrad Vermeille je v současnosti zařazován na Seznam světového dědictví lidstva UNESCO.

Tip na výlet

Perpignan - (v katalánštině Perpinyŕ)
Město se nachází v oblasti, která se rozkládá na hranici bývalého království Aragonu, a tak se zde mluví jak katalánsky, tak okcitánsky). Jižanské město Perpignan je hlavním správním střediskem francouzského Katalánska se silným španělským vlivem, podporovaným početnou populací emigrantů z Francova Španělska.

Okolí Perpignanu
Pláže St.-Cyprien-Plage i Canet-Plage, které se nacházejí v rozumné vzdálenosti od Perpignanu, jsou obě písčité a velmi oblíbené. V roce 1971 byly v Tautavelu objeveny části ostatků nejstaršího člověka v Evropě, pocházející z doby asi 450 tisíc let před naším letopočtem. Zdejší Musée de la Préhistoire osvětluje tuto událost a vystavuje rekonstrukci této slavné lebky.

Perpignanu vévodí zasněžený vrchol Mont Canigou (2 875 metrů), posvátné a tajemné katalánské hory. Ne jejím vrcholu je vztyčený ohromný železný kříž. Výstup na tuto horu z Vernet-les-Bains-Cortalets je úžasným zážitkem.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie